| RyAngel a întrebat:

Heey! Vreau sa scriu un fel de basm, dar nu ceva cu zmei si printese, ceva despre creaturi precum vampirii sau vrajitoarele, dar am nevoie de alte creaturi, sunt deja prea utilizate. Stiu deja fata ce va fi, dar am nevoie de doua creeaturi mitologice, supranaturale, pentru doi baieti, dar trebuie sa fie atragatoare, niste monstrii frumosi laughing Ceva cu o forma umana sau care sa se schimbe in oameni, multumesc!

5 răspunsuri:
| Keyna a răspuns:

Ei bine, poti incerca sa-i faci "zburatori". Glumesc! Atragatori... nu stiu ce intelegi printr-un demon atragator.Pe unul il poti face centaur, cu o putere de a se transforma in om( cred ca m-am inspirat din "Mica sirena" aicihee hee ) ICteste despre centaur, mie mi se pare ca este foarte interesant ce se spune si desigur, in lipsa de altceva, celalalt poate fi tot centaur laughing.
Depinde si ce fel de poveste vrei sa faci...adica depinde unde se petrece actiunea, in ce secol, la tara sau la oras, pe Terra sau altundeva...
Dupa parerea mea, treaba cu vampirii este expirata, si chestie cu cei doi frumusei care probabil se vor bate pentru tipa, este la fel, folosita deja(Vampire Diaries, Twilight sau cam asa ceva). Daca nu este asa, atunci felicitari pentru idee! Incerca, pentru ca nu vei pierde nimic si plus ca iti faci mana, cine stie cand o sa te vedem J.K Rowling de Romania :*.

| Keyna a răspuns (pentru Keyna):

Citeste* centauri*

| RyAngel explică (pentru Keyna):

Nu e vorba ca se bat pentru tipa, n-am intentionat sa o fac sa fie de dragoste ci mai degraba despre ura, oricum multumesc, o sa folosesc ideea cu centaurii dar cred ca pe ei o sa-i fac niste demoni despre care o sa inventez eu ceva ca sa fie original, am vrut sa o fac dupa modelul Jurnalele Vampirilor dar mi-am dat seama ca e cam cliseu si am vazut ca multi cred asta chiar daca mie imi place mult tema asta deci am hotarat sa merg in sens opus laughing

| TrupFaraSuflet a răspuns:

Encantado - Un encantado este o entitate legendara in cultura braziliana despre care se spune ca este o creatura a apelor care are abilitatea de a se preschimba in fiinte umane si de a folosi tehnici de control mental ce pot conduce la boala, nebunie si chiar moarte. Creaturile sunt cunoscute pentru rapirile oamenilor, foarte multi fiind de parare ca au intrat in contact cu una dintre aceste fiinte.
Leshy - Nu sunt considerati neaparat "rai", insa prin spiritul lor inselator, le face placere sa orienteze gresit oamenii si sa rapeasca femei tinere. Leshy este un spirit masculin al padurii, intalnit in mitologia slavica si se spunea ca protejeaza animalele salbatice si padurile. Aratarea se arata de obicei in postura unui barbat inalt dar, conform mitologiei, are abilitatea de a lua orice forma si masura, animal sau planta

| KaTy20 a răspuns:

Likany-o combinatie intre om si varcolac
varcolaci