| Crissssssss a întrebat:

Hei! Ce imi recomandati pentru caderea parului! Ce sampon?

10 răspunsuri:
| MasterYoda a răspuns:

De oua

| StewartCassie a răspuns:

Buna.
Mami cand era mica, o dadea bunica mea cu petrol, iar cand am fost eu mai mica si mi-a cazut parul, mami m-a dat cu petrol. Sa stii ca este foarte bun, dar nu in cantitate mare! Totusi, cel mai bine este sa mergi la medic. El iti va da un tratament mult mai bun.
O zi minunata si ai grija de parul tau kiss

| cosmin2sun a răspuns (pentru StewartCassie):

Benzina sau acetona. Cea mai buna crede-ma laughing)

| Crissssssss explică (pentru cosmin2sun):

Ha,ha,ha am uitat sa ma amuz!

| StewartCassie a răspuns (pentru cosmin2sun):

Ce e de ras?
Zi-mi sa rad si eu

| h3r a răspuns:

Buna. Sampon? Nu prea merge.
Incearca de la farmacie o solutie cu petrol! Am incercat si eu si sunt destul de multumita.
Te dai cu ea inainte de spalare cu vreo 3 ore. Va functiona.
Incearca!

( Sau mai este uleiul de ricin. dar asta nu l-am incercat.)

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Eu nu iti recomand sampon ci ulei de ricin.Il gasesti la orice farmacie nu este scump, si este foarte bun atat petru par cat si petru unghii.Te dai cu el la radaci inainte cu o ora de a te spala.Si o sa observi dupa cateva spalari ca nu o sa iti mai cada, ba mai mult firul se va intari la fel si radacina si o sa inceapa sa iti creasca si mai repede.Mult noroc.

| girlsweetgirl a răspuns:

Ulei de masline....asa am vazut

| bernylory a răspuns:

Inceraca o masca pentru par facut in casa, din ulei de masline si galbenus de ou se aplica pe parul umed, o lasi sa actioneza 10-15 min. apoi speli cu samapon si clatesti cu apa din abundenta. Uleiul de masline harneste parul si impiedica ruperea sau caderea lui! mai poti folosi ulei de ricin pe care il poti cumpara de la plafar sau placenta de la kallos.tu alegi pe care doresti sa le folosesti, eu le-am incercat pe toate si pot spune ca am un par foarte lung.A, sa nu uit ...incerca si cu vitamine pe cale orala, ajuta f mult la sanatatea firului de par, a unghiilor si pielii. succes.

| Mindrila_Luiza-Marta_1980 a răspuns:

Nu prea cred ca din cauza parului iti cade parul.I-a niste calciu si nu iti v-a mai cadea parul.