| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor cine a avut probleme cu caderea parului? poate imi recomandati si mie un sampon bun sau ceva naturist poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masarea pielii capului cu o mască făcută din ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A (fiolă) pe care o lași să acționeze timp de 2 ore după care te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de germeni de grâu. Dacă în 2-3 luni nu sunt ameliorări, mergi la dermatologie.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Mersi frumos.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Cu plăcere, de aceea suntem aici, SĂ AJUTĂM!
Pa, pa.

| disa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Best thing ever! eu mai pun si putina miere si/sau niste usturoi. Ma clatesc cu ceai de frunze de nuc si ma spal cu sampon de la plafar.

15 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Iata cateva retete care folosesc ingrediente naturale pe care le poti incerca acasa: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

| anonim_4396 explică (pentru doctoressa):

Mersi mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc .

| Tzutzik a răspuns:

Salut,eu si acum am probleme cu caderea parului,am fost la farmacie si mi-a dat un sampon impotriva caderii,intareste scalpul si grabeste cresterea, drept ca am o saptamana de cind ma folosesc dar nu-mi mai cade asa, cite 2-5 fire de par mai cad, dar nu un pumn intreb incearca...REVIVOR perfect de la BELITA.
www.belita.by
Bafta!

| Tzutzik a răspuns:

Sorry la mine siteul e in rusa, si nu-i scris ceva metode de a preveni caderea, ci doar produsele.sorry!

| anonim_4396 explică (pentru Tzutzik):

No problem.mersi oricum

| cld2011 a răspuns:

Mai este un sampon contra caderii parului de la petrohanns, se gaseste mai mult pe la naturiste si farmacii http://www.produsenaturiste.ro/......50-ml.html

| Mihaela_2003 a răspuns:

Pai incearca sampoanele de la AVON Naturals cele de flri de cirese, portocale si mai ales cel de musetel e fff bun si eu am avut aceeasi problema si acum pot sa trag de par cu peria ca nu se rupe
Deci incearca-le ca-s ffff bune mai ales cel de musetel si aloe.

| anonim_4396 explică (pentru Mihaela_2003):

Mersi .

| NiuSha a răspuns:

Eu cred ca Head&shoulders, este un sampon foarte bun, singura ma folosesc de dinsul și sunt foarte mulțumită. http://www.headandshoulders.ro/ro-RO/index.jspx

| anonim_4396 explică (pentru NiuSha):

Multumesc l-am folosit cativa ani dar chiar nu stiu de ce l-am schimbat.

| candead a răspuns:

Incearca cu Follixin. La mine a mers!