| Alex00990 a întrebat:

Hei!
Eu nu am talent la desen, dar imi place sa desenez (desi desenez oribil). Daca exersez timp de 2-3 ore pe zi timp de 1-2 luni pot sa ajung la un nivel "binisor"? Ce credeti?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Bineinteles.

| Lioana a răspuns:

Pentru orice artă alegi sa practici, e nevoie de multă dăruire și mult exercițiu pentru a avea performante. Pentru unii e mai ușor pentru alții mai greu dar toți au nevoie de multă perseverență pentru a reuși. Nu crede că se naște cineva cu talentul de a desena perfect fara a exersa.

| JackR a răspuns:

Talentul nu este ceva ce se poate castiga prin practica. Poti doar sa il educi, daca il ai. Din spusele tale, se pare ca nu este cazul. Sau, ca sa ti-o spun altfel, nu toti cei care folosesc culori sunt pictori, mai exista si zugravi pe lumea asta!

| Andrei1400 a răspuns:

Degeaba desenezi de 2 3 ore pe zi daca nu iti dai silinta.
Trebuie sa te chinui cat de mult poti ca sa fie bine desenul
altfel nu inveti nimic