| Hambasan_Alexandru_1993 a întrebat:

Hei stiu ca suna ciudat dar am uneori impresia ca cineva ma tot urmareste [un dusman, ceva rau] vreau sa aflu ce e sai daca chiar ma urmareste

Răspuns Câştigător
| noname4me a răspuns:

E frica ta..laso la o parte nu te mai gandii la diferite lucruri de genu ca te urmareste cineva fi mai increzator in tine in fortele proprii si o sa fie ok.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Este doar in imaginatia ta happy

Răspuns utilizator avertizat
| Goe_6264 a răspuns:

Esti paranoic, incearca sa nu te mai gandesti la acel ceva care te urmareste fi calm si relaxat si totu va fi bine!

| sabin89 a răspuns:

Daca dusmanul este o persoana reala, in mod normal ar trebui sa o stii. Ar putea fi un coleg, un vecin, o ruda etc. Ma indoiesc ca ai asa ceva. Daca este o inchipuire, ar trebui sa renunti la ea (la inchipuire), pentru ca inchipuirea este tot una cu o prostie. Cum ar fi, de exemplu, ca eu sa-mi inchipui ca pe acoperisul casei mele este un elefant? Ar fi o prostie, nu? Pentru ca este ceva ireal. Deci, inchipuirile nu au rost!

| Gabrielceltare a răspuns:

Sunt cu tine si eu am impresia si chiar a fost cv ori este un dusman care a decedat ori cum sa zic sa nu ma credeti zuzu o fantoma...stiu pare o nebunie dar chiar exista..am patit asta pe mine asa ca..ar trebuia sa te duci la psiholog ca mine mult noroc