| Andreea0234 a întrebat:

Hei! Sunt putin mai plinuta si nu stiu cum sa slabesc. Dimineata mananc ori fructe, ori nu mananc deloc. La pranz sunt la scoala si nu mananc nimic si dupa mananc de abia la 6-7 cand ajung acasa si nu mananc mult pentru ca nu imi e foame. Sport fac decat de 2 ori pe saptamana la scoala. ( proful nostru a predat inainte sa vina la scoala noastra la o scoala sportiva si el se asteapta sa fim la fel de,, buni" ca ei, asa ca pare ca facem mult mai mult decat 2 ore, dar mie chiar imi place). Niste sfaturi? Chiar nu stiu cum sa slabesc. Vreau niste sfaturi care v-au ajutat pe voi, nu ceva copiat de pe net!

Răspuns Câştigător
| AlexandruSimionescu a răspuns:

Uite cine sunt eu ca sa nu crezi ca-ti dau sfaturi copiate dupa altii: http://www.reikido.ro/ vezi ca sunt si antrenor sportiv dar si de alta natura.
Acum raspunsul: Fiind copil sau adolescenta inca, ai nevoie de un alt regim, mai permisiv decat al adultilor. Daca esti in crestere si nte abtii de la mancare, de unde ai sa primesti "caramizile" din care corpul tau sa se construiasca?
Mananca mancare de calitate si nu junk-food.
Mananca dimineata, manaca dupa amiaza si seara. Mai multe mese o sa-ti faca mai bine decat 2 si alea sarace.
Sportivii ajung sa manance aceiasi cantitate de mancare de 4 - 6 ori pe zi tocmai sa ofere corpului constant elemente de "constructie".
Sa faci sport este obligatoriu, dar natura efortului trebuie adaptat varstei tale si trebuie sa o iei treptat.
Orele de sport de la scoala, de 2 ori pe saptamana sunt o gluma.
Incepand sa faci sport de placere nu de necesitate, ai sa-ti ordonezi viata automat si regimul de mancare la fel.
Regimul alimentar prin privatiuni de tot felul este o prostie monumentala ce iti dezechilibreaza corpul si-ti creaza carente mari in organism.
Altfel uite aici cateva tipuri de energii, pe langa cea alimentara, ce ai putea sa le folosesti toata viata ta http://www.reikido.ro/energia-vitala-a-organismului-tau/

| peperonies a răspuns (pentru AlexandruSimionescu):

Mai bine i-o recomandai pe vrajitoarea eliza care te scapa de grasime in 2 telefoane. reiki...

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

Întrebări recente