| blaackbutterfly a întrebat:

Am nevoie de puţin ajutor. Am un Samsung Star (Samsung S5230). Am cartela de Orange, cu opţiune de 5 euro deocamdată, respectiv 2000 minute şi mesaje în reţea şi 70 minute şi mesaje naţionale. Am sunat la *100# şi am dat la punctul 5. Opţiuni, apoi 3. Oferte de Date şi 1. Testează gratuit internetul pe mobil. Am primit mesaj de confirmare "Opţiunea a fost activată. Ai gratuit 100MB trafic internet pe mobil timp de 7 zile." Perfect până aici. Dar când vreau să intru pe internet, respectiv pe Google, îmi spune "Service Unavailable". Menţionez că nu am făcut altceva în afară de ceea ce am scris mai sus, iar telefonul meu nu are Wi-Fi. Mai trebuie să activez ceva? Ce trebuie să fac să pot folosi acei 100MB ca să intru pe internet? MULŢUMESC! Nevoie urgentă. Fundiţă pentru cel/cea care mă poate ajuta! kiss

3 răspunsuri:
| VladutzOne a răspuns:

Tu ai activat optiunea dar ca sa poti folosi internetul trebuie sa configurezi si telefonul pentru internet pe mobil
Intri aici http://www.orange.ro/setari-telefoane/ si bagi numarul de telefon si iti trimit ei mesaj cu setarile automate.u numai cat dai save si repornesti telefonul..si gata ai internet

| blaackbutterfly explică (pentru VladutzOne):

Am reusit! Multumesc muuuult de tot!

| VladutzOne a răspuns (pentru blaackbutterfly):

Cu placere..Ma bucur ca te-am putut ajutahappy