| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Azi am dat examenul la romana si am gresit la un exercitiu.Trebuia sa scriu doua moduri de expunere din text si eu am scris naratiunea si descrierea, deoarece am vazut ca aparea si descrierea dar si naratiunea.Prietena mea mi-a spus ca era naratiunea si dialogul.Se scade mult pentru asta!? Adica...sunt 6 puncte la exercitiu.sad
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| patrisia09 a răspuns:

Nu ca spunea sa scrii doar 2 deci primesti toate punctele

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru patrisia09):

Ce veste buna mi-ai dat!:*

| JustForFewSeconds a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Multumesc pentru incurajaribig grin

13 răspunsuri:
| CoCaCoLa a răspuns:

Sper sa nu scada ca si eu am pus si descrierea ca era si ceva descriere...

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru CoCaCoLa):

Da,adica din moment ce sunt 3 cum sa ne sscada.Dar deh, mai dai si de oameni din astia mult prea duri.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu stiu ca iti scade ceva... spune pe examen 2 moduri... eu am scris dialog si naratiune dar aparea si descriere..asa ca nu cred ca iti scade (eu nu as scadea)big grin Succes si la examenul la matematica!

| patrisia09 a răspuns:

Pai erau toate trei

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru patrisia09):

Sper sa nu imi scada...adica in textul ala aparea si descriere si naratiune si dialog.Si trebuie sa scriem doua moduri.

| Constantin9704 a răspuns:

Si eu am scris ca tine sad sper sa fie bine si asa si sa nu ne scada ..Succes la mate!

| bestboy30 a răspuns:

Da 3 puncte