| HinnaBunneh a întrebat:

Pentru cuvantul leac am pus ca sinonim elixir iar modurile de expunere am scris naratiunea si descrierea este bine?

11 răspunsuri:
| lrls a răspuns:

Este naratiune si dialog. elixir nu prea merge, mergea medicament, antidot dar elixir nu prea...

| Bєshka a răspuns:

Ai uitat dialogul.

| Fluture a răspuns (pentru Bєshka):

Dar era bine descrierea? Exista descrierea, dialogul si naratiunea?

| Bєshka a răspuns (pentru Fluture):

Da.

| Bєshka a răspuns:

Deci modurile de expunere sunt descriere, dialog, naratiune.Sinonime leac:doctorie, medicament, remediu, antidot(Ar merge si elixir.)

| Fluture a răspuns (pentru Bєshka):

Eu pentru. leac am scris salvare happy Si asta merge, nu? Asa si asa. straight face

| Bєshka a răspuns (pentru Fluture):

Nu prea.

| magdaliciii a răspuns:

Da

| magdaliciii a răspuns:

E bne.mai putin descrierea(asa zic eu)

| MartecK a răspuns:

Ar merge la leac tratament eu asa am pus?

| Laumaxy a răspuns:

Eu cred ca este bine din punct de vedere!