| YouGrowMeUp a întrebat:

imi place de un baiat de la scoala, ne intelegem destul de bine si m-am gandit sa-l invit la o plimbare, credeti ca o sa i se para ciudat,? Voi ce parere aveti despre asta? e ok ca o fata sa cheme un baiat la o plimbare? help please! dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 3my098 a răspuns:

Nu mai trăim pe vremea lui bunica ca baieții să invite fetele happy Dacă chiar il placi o să îl inviți tu, nu aștepta ca el să facă primul pas că s-ar putea să il pierzi.
Eu nu cred că pare ceva *așa de ieșit din comun*. In concluzie e ok să il inviți dar nu așa direct, ia-o pe ocolite și incetu să ajungi la subiect și să ii spui *Și ce ai zice dacă am ieși la o plimbare dupa amiaza asta?* Sau mă rog când vrei tu să il inviți.

Sper că team putut ajuta

4 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa-l inviti, o sa fie sfios primele 2-3 minute, apoi totul va fi ok.

| ImiUrascViata a răspuns:

Trebuie sa-l pacalesti sa te invite el pe tine tongue ca asa nu se nasc dubii ca il placi acum cum sa faci asta, nu stiu.

| Myyy3 a răspuns:

Nu cred.Ia-l pe ocolite si zii asa. Poate ma scoti si tu in vreo zi la plimbare. Apoi va sti ce e de facuttongue!

| DizzyRawrr a răspuns:

Da, e ok, si nu e asa ciudat...Dar nu-i spune direct "Heii, ce faci, vrei sa iesim la o plimbare in parc"..asta va fi ciudat. Fa cumva sa ajungeti `din greseala` la acest subiect sa zici ceva de genu`: "Vai de cand nu am mai fost la o plimbare in parc"... Dar nu e neaparat sa il inviti la o plimbare, puteti iesi la un suc, iar daca e prima data cand iesi cu el, ai putea sa iti inviti cateva colege, prietene, iar el la fel. poate asa nu va mai fii atat de tensionata atmosfera.

Eu iti urez mult noroc. Get 'im girl! tongue smug