| diditza23 a întrebat:

Pentru cei care ati fost plecati prin tari straine happy care v-au placut cel mai mult? ce tara ati recomanda?happy

Răspuns Câştigător
| GabyTzu_Gaby_1997 a răspuns:

Buna. Eu am fost in Italia, Grecia, Germania, Croatia, Egipt.
Iti recomand Egiptul si Italia deoarece ai multe de vazut happy

27 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi cu vaporul pe Dunare. nu e prea scump si poti sa vizitezi multe tari fara sa ai stresul calatoriei si al cazarii.

| MioaraParalescu a răspuns:

Daca vrei senzatii tari, Afghanistanul laughing

| diditza23 explică (pentru MioaraParalescu):

laughing mi-ar fi frica pe acolo

| MioaraParalescu a răspuns (pentru diditza23):

Da si mie laughing
Daca ar fi vreo tara care as vrea sa o vizitez mai mult ca toate ar fi America.
As vrea sa vad New Yorkul, orasul tuturor posibilitatilor.
Daca ai posibilitati iti recomand sa mergi acolo laughing

| diditza23 explică (pentru MioaraParalescu):

Uulaughing la statuia libertatii smug

| MioaraParalescu a răspuns (pentru diditza23):

Nu,in varf la empire state building laughing
Am auzit ca privelistea e superba.

| raluk27 a răspuns:

Rusia: Moscova si St. Petersburg
Intr-adevar ai ce vedea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am locuit in Spania si am fost in vizita in Italia, Franta..Eu iti recomand Spania(Valencia, Madrid) si Franta (Paris).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suedia, Norvegia, Rusia, Spania, Germania şi Olanda.

| facepalmlol a răspuns:

Mi-ar placea sa vizitez India sau Turcia.

| diditza23 explică (pentru facepalmlol):

Uuu...in Turcia am auzit ca e frumos:X la pamukale

| andipd a răspuns:

Olanda happy

Răspuns utilizator avertizat
| AntoniaOrman a răspuns:

Pai am fost in Italia, Grecia, Macedonia, Serbia.Iti recomand:
-Italia:Florenta,Roma,Torino, Asti
-Grecia:Salonic, Atena, Paralia Katerini, insula Skiathos

| Diana769 a răspuns:

Franta! E foarte frumoasa si ai multe de vazut. Partea urbana e superba si sunt multe atractii mai ales pe timp de vara cand sunt multe festivaluri. Daca preferi partea de tara, mergi la un sat mai vechi pentru ca acolo sunt peisaje extrem de frumoase!

| diditza23 explică (pentru Diana769):

Da:X am inteles ca palatul de la versailles e superb day dreaming

| nfs10 a răspuns:

Eu iti recomand Marea Britaniewinking funda?

| RauL8229 a răspuns:

Israel. Am fost si in alte tari, cum ar fi Spania, Italia, Germania, Austria etc. Dar Israel e mortal!

| andrew2008 a răspuns:

Buna diditza23,

Ce anume crei sa faci in tara respectiva vrei sa vizitezi sau vrei sa locuiesti? Mie imi place Mexicul pentru distractii, Jamaica pentru o zi de plaja, pentru cumparaturi iti recomand Spania (Barcelona) sau Floorida (Miami), daca vrei sa vizitezi monumente istorice aici ai foarte multe variante... Croatia (Dubrovnik), Italia (Roma), Mexic (Cozumel), Egipt (Cairo), si lista poate continua dar trebuie sa ne spui si noua ce anume te intereseaza.

| diditza23 explică (pentru andrew2008):

Mersi andrew pentru detalii ( ma refeream la peisaje asa si obioective turistice)

| andrew2008 a răspuns (pentru diditza23):

Depinde in ce buget te incadrezi... cel mai usor ar fi sa cauti o companie de vase de coaziera... asa poti vizita mai multe tari si nici nu trebuie sa iti faci griji ca te pierzi sau ca vei rata un obiectiv turistil din locul respectiv, toate companiile au un Shore excursions Desk unde poti sa iti planifici timpul pentru toata croaziera asta contra cost dar isi merita toti banii!

| diditza23 explică (pentru andrew2008):

Am inteles. buna idee cu vasele de croaziera ca vizitezi mult mai multe

| andrew2008 a răspuns (pentru diditza23):

Daca vrei sa calatoresti si sa faci si bani de ce nu incerci sa iti gasesti un job pe un vas de croaziera! E cea mai buna varianta acum pe timp de "criza".

| diditza23 explică (pentru andrew2008):

Wow! nu stiu unde sa caut un asemenea job.as vrea, mai ales ca am terminat si turismul happy.dar nu am gasit oe siteuri asemenea joburibig grin

| dyapinty a răspuns:

Heii..eu am fost in Italia, Spania, Grecia si bulgaria.Si preferata mea e Spania, ti-as recomanda-o..depinde ce vrei sa vezi. daca vrei sa te distrezi..sau la mare..nu mi-ai spus de ce ti-ai dori sa mergi in accea tara, sau ce cauti la ea big grin

| diditza23 explică (pentru dyapinty):

Merci pentru raspuns :* ...in care sa ai ce vedea

| saraiero a răspuns:

Eu mi-as dori sa merg in Anglia sau in Franta laughing