| YonikaBilibika a întrebat:

Stiu ca nu am voie sa postez aici, dar am mare nevoie de ajutor puppy dog eyes. Am o problema la fizica si nu stiu cum s`o rezolv puppy dog eyes Zice asa: d=50 km, v=72 km/h t=? Va roog am rezolvat 3 sferturi din ea dar m`am pierdut crying Ofer fundita caruia/careia imi raspunde cel mai rapid

Răspuns Câştigător
| NICKSOOO a răspuns:

V= d/t, conform formulei; adica d=50 Km=50000m; v=72Km/h=72000/3600m/s=20 m/s (rezulta)->din v=d/t ->20=50000/t ->t=2500s (secunde) = 41 minute si 40 secunde ( 1 minut are 60 de secunde)

| YonikaBilibika explică (pentru NICKSOOO):

Ms foarte mult :* nu ma pricep deloc la fizica deci...

| NICKSOOO a răspuns (pentru YonikaBilibika):

N-ai pentru ce! happy