| CowboyxD a întrebat:

am nevoie de ajutor. La fizica ne-a dat o problema si nu stiu cum sa o rezolv. Continutul problemei este:Astronautul care a aselinizat pe Luna este atras atit de ea, cit si de Pamint.Care este raportul dintre forta de atractie a astronautului de catre Luna si Pamint, daca raza Lunii este de 1730km? Deci sunt clasa 9-a. {Scuzati de Categorie}

1 răspuns:
| stef112 a răspuns:

Cam cat circumferinta creierului aluia care iti da raspunsul pentru ca de la astronaut m-ai pierdut.laughingBafta!