| Sqk00 a întrebat:

Heii TPU. Stiti de ce cand imi bag castile in telefon, nu se aude muzica in casti, ci se aude normal, "pe difuzor"? Tin sa mentionez, ca sora mea are acelasi telefon [galaxy chat b5330] si ei ii merg castile.
Dau funda. :3

Răspuns Câştigător
| emilitalia a răspuns:

Pana acum a mers? Posibil sa ai probleme cu mufa in care intra castile si sa nu deconecteze difuzorul. Mergi la un service.

| Sqk00 explică (pentru emilitalia):

Mersi. era din cauza ca nu faceau conexiune, nu bagam eu bine habar n-am.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Seteaza optiunile de la radio sa mearga pe casti.

| mgtow a răspuns:

Sau la muzica e un buton care zice boxa sau casti in meniul unde reproduce.

| darrio2007 a răspuns:

Nu bagi mufa(jack-ul)cum trebuie.

| BellaCullen14 a răspuns:

Pai da pe optiunea "casti" de la setari!

| FIORI a răspuns:

Daca nu e mufa de 3.5 mm a telefonului sparta, probabil e din setari.
Verifica ce ai bifat la profile si la setarile de handsfree ale telefonului.

| QuasionTS a răspuns:

Ai grija cum bagi castile in mufa telefonului. Daca nu e nici asta, cauta la setari poate ai gresit ceva.

| sutruhama a răspuns:

Pai cand ti-ai conectat castile trebuie sa dai pe casti sa-ti dezactivezi difuzorul! happy Funda?