| s1mplek1ss a întrebat:

Hello.
straight face
Sunt prietena cu o fata, sh prietena mea are ca prieteni ink 2 baieti, vorbesc, fac glume etc... sunt si eu prietena k baietii, si in pauze, sau in lectia libera vorbim... sh am ajuns sa'mi placa de unul din baieti... plz nu stiu ce sa fac... crying adica... el nu are pr, dar glumim etc... sh cum sal seduc, sau sa'i spun ceva? plz nu ma deschurc deloc
sh mai am inca o problema: i'am zis pr mele o minciuna straight face k imi placea de baiatul de care imi place acum, doar ca sa vad daca ar spune la toata lumea sad si acum chiar imi place cu adevarat... deci ea stie... sad stiu facebokul baiatului pe care eu il plac, dar mi-e rusine sa'l adaug... adica baieti cu care eu nici macar nu vorbesc m'au adaugat la prieteni, dar eu nul pot adauga...sad pentru ca 's timida

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, lasa lasa timiditatea la o parte, vorbeste cu el, adauga-l la facebok, nu iti fie rusine, pentru ca pierzi mult cu rusinea, stai in preajma lui, glumeste cu el, fa-te placuta in prezenta lui, fi zambareata, naturala, fi tu insuti, vei vedea cum reactioneaza el, daca iti va rasunde negativ sau pozitiv, bafta.

| georgiana a răspuns:

Si ce ai de gand, sa mai astepti 1 an, doi pana iti faci tu curaj?thinking
Crezi k faci ceva rau, dimpotriva nu ai nimic de pierdut!
Ia-ti inima in dinti si vorbeste tu cu el!winking

| DeeaPustoaica a răspuns:

Salut. Daca el te place va face primul pas. Apropie`te de el mai mult. Intalnestete cu gasca des si incearca sa vorbesti cu el. Nu e nici o problema in a`l adauga pe facebook...incerca sa faci rost de mai multe detalii despre el prin prieteni, etc. Fa`l sa se uite la tine si distrage`i atentia cu ceva glume, prefa`te un model si stai in fata lui. happy Succes

| Kandy a răspuns:

Nu mai fi timida! Nu'i bine deloc, crede-ma stiu despre ce vb! Adauga-l la prieteni, nu-i nimic rau in asta! Arata-i ca te intereseaza persoana lui si ca vrei sa va cunoaste-ti mai bine happy! Multa bafta si curaj kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Simon_7286 a răspuns:

Daca si d'adevaratelea vorbesti pasareste chiar ca nu te intelege nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daga mea, scrie sa intelegem si noi, te rog frumos, cat despre baiatul ala, ai rabdare ca se va ivi ocazia, asteapta, eventual roaga o prietena sa se intereseze daca te place, si adauga-l ca n-o sa te muste prin ecaran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Fi'ti'ar timiditatea de ras sa-ti fie.
Daca'ti place de el. da'te pe langa el, mai mult timp impreuna, doar voi 2, mai multe filtruri, o sa reusesti numai daca te lasi dusa de val si ignori obstacolul numit timiditate.
Numai asa vei reusi. Spune ce se va intampla daca el va avea prietena, iar tu vei suferi? Ce alegi? Sa suferi in continuare, sau sa spargi timiditatea din tine, si sa poti sa faci ceea ce'ti place.

Pa-pa!

| byanka14 a răspuns:

Dupa contactul vizual e momentul sa te joci putin de-a soarecele si pisica.Arunca-I o privire scurta, apoi priveste imediat in alta parte. exista sanse ca unul dintre voi sa sparga gheata si sa inceapa o conversatie.

Daca esti atat de timida incat nu poti scoate un cuvant, aseaza-te langa el si …ofteaza adanc. Poate reusesti sa-I smulgi macar o intrebare de genul:"Si pe tine te-a obosit ziua de azi?"

Fii misterioasa dar nu exagera. Nu-I spune totul despre tine "din prima" si, mai ales, nu te prinde in jocul cu scrisori si telefoane anonime

Nu incerca sa obtii o intalnire cu el prin intermediul prietenelor sau colegelor. E posibil sa se sperie si sa bata in retragere.

Incearca sa fii tu insati. Nu te preface ca esti o leoaica daca de fapt esti un biet soricel.

Cand discuti cu el nu renunta la ideile sau principiile tale doar pentru a-I face pe plac. Nu te va stima mai mult daca vei fi mereu de acord cu tot ce spune.

Priveste-l in ochi cand ii vorbesti.Acest gest va fi pentru el o dovada a sinceritatii tale.

Fii stapana pe tine, dar fara sa fii aroganta. Barbatii se feresc in general de femeile agresive.

Poarta haine in care arati bine si te vei simtii bine. Vei avea liberatate de miscare si siguranta de sine. Fardeaza-te discret. Sper ca te-am ajutat un pic! si nu fi timida! Nu este bine daca ambii sunteti timizi.

| teenager a răspuns:

Salut! Deci in primul rand ar trebui sa incerci sa scrii corect caci e aproape de nedescifrat ce ai scris tu acolo. Cat despre baiatul cu pricina poti sa-l adaugi ( stai linistita ca nu isi va face o parere proasta despre tine) incearca sa fi tu insati in preajma lui si din cand in cand mai da-i cate un semn prin care sa inteleaga ca il placi si roaga-ti prietena sa se intereseze daca el te place sau nu sau cel putin sa afle ce parere are el despre tine. Succes!

| Ioana_9358 a răspuns:

Draga mea, adauga-l ca prieten pentru ca nu iti face rau prin monitor. poate iti va trimite un mesaj cu id-ul lui daca intr-adevar te place si el...si vorbeste cu o prietena sa se intereseze daca are prietena. daca ii place de tine...etc.iti doresc mult succes!:*