| iMoniq a întrebat:

Hey! happy
Mi-am facut o gaura in cartilaj la salon. 5 zile n-am avut treaba numa daca puneam mana acolo ma durea, dar nu tare.
Intr-o zi a inceput sa ma doara si am vrut sa mai largesc putin de cercel si am tras prea tare de am scos cercelul cu totul din gaura. Dupa l-am bagat cu greu inapoi si ma durea foarte tare si a inceput sa se inflameze si sa se inroseasca.
Se poate infecta? Sau nu se intampla nimic si inflamatia o sa dispara? Si cam cat timp ar dura pana se vindeca?

2 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Te poti intoarce acolo unde ti-ai pus pierce-ul pentru sfaturi.

| NevastuicAaA a răspuns:

Daca cercelul este din metal pretios sunt sansele mai mici de infectare.
Dar ai grija sa nu umbli cu mana murdara la ureche.
Poti sa te dai cu o crema cu antibiotic.