| Kettolix a întrebat:

Am vrut sa scap de fobia de ace asa ca am luat un ac de seringa, si l-am curatat putin pe varf cu spirt. L-am bagat putin cam un sfert in gamba (acolo am cei mai mari muschi) si l-am scos, si ma durea foarte putin (sunt genu de persoana mai masochista ce nu simte durerea, ma rog, nu o deranjeaza durerea). Dupa l-am m-ai bagat odata putin mai mult, si atunci incerca sa sara un copil la noi peste gard si eu am luat un par sa-l speri, si cand am intrat in casa m-am lovit de masa si mi-a intrat tot acu. L-am lasat asa ceva timp ca nu durea asa tare dar dupa ce l-am scos a inceput sa ma doara cand incord piciorul destul de tare... Eh... nu e nu stiu cum dar cam schiopatez. Credeti ca se poate infecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Nu cred ca e prea grav... nu sunt specialista. Dar ar fi bine sa vezi un medicwinking. Numai bine!

| Kettolix explică:

Mersi nu ma mai doare asa tare. Eu am musculatura mare la gambe si probabil cum mi-a atins tesutul muscular ma durea la contractare. Dar sunt okey :*

| Camicorn a răspuns (pentru Kettolix):

Mă bucur să aud că eşti bine. happy

| Camicorn a răspuns:

Bună! Există posibilitatea să te fi infectat deoarece ți-a intrat tot acul, iar tu ai menționat că ai şters puțin vârful. Probabil că, atunci când ți-a intrat acul, ai atins un nerv sau o venă, de aici poate fi explicată existența dureri. Îți sugerez totuşi să vezi un medic! happy