| Альбертс_Соре_2000 a întrebat:

Hey! Scuzati.mi prostia insa rolling on the floor), ce reprezinta semnul acela facut cu. degetele xD in care degetul mare e ascuns in palma, aratatorul si cel mijlociu sunt drepte, inelarul in palma si cel mic drept? Incercati sa faceti asta daca nu va dati seama ce zic. XD

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

Asta este semnul cu care preotul binecuvinteaza credinciosii in biserica. Stii cand zice ''Pace tuturor'' si arata acel semn.

| Альбертс_Соре_2000 explică (pentru Moryami):

Nu nu genul ala rolling on the floor palma e spre tine. La cel facut de preot palma e catre "public". Ala il stiu si eu, insa nu la el ma refer. :-s

| Moryami a răspuns (pentru Альбертс_Соре_2000):

Aa. pai habar n-am la ce te referi atunci =]

| Альбертс_Соре_2000 explică (pentru Moryami):

Ma rog, e acelasi lucru, doar locul spre care puncteaza palma difera. Dar mersi