| booboorooza a întrebat:

Hey TPU... Am si eu o intrebare big grin :

winkingMai intai sa va povestescwinking
Eu nu am ureche muzicala crying! Sunt foarte trista, dar imi place la nebunie sa cant love struck!

thinking Si acum intrebareathinking
Daca am sa cant, imi voi perfectiona vreodata vocea, macar cat de cat!

batting eyelashesImi puteti da si sfaturi pentru ce as putea face (in cazul in care se poate face ceva)... Doar-Doar sa nu se mai auda asa de rau cand incep sa cant!batting eyelashes

happyMultumesc anticipat! Si nu uitati : cel mai bun raspuns primeste... fundita!happy

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu ai ureche muzicala poooti sa ai vocea ...Andrei (cu accent pe a), de ex., ca degeaba este! Atunci cand ai canta ar iesi niste falsete cu voce frumoasa! Ca sa canti trebuie intai sa ai ureche muzicala si apoi sa ai voce! Ca poti canta si fara voce, de ex.rap! Pentru tine este un capitol inchis! Sorry!

| andra4u a răspuns:

Daca vei exersa te vei perfectiona si va suna pe zi ce trece mai bine succes! sau poti lua niste cursuri!

| Roxanne22 a răspuns:

Poti merge la canto big grin. Sau sa faci niste vocalize straight face

| BuburuzZzu` a răspuns:

Cumpara`ti un microfon [ eu am 2]
Fa cursuri de canto[ eu nu fac pentru ca sunt la cor]
Gaseste`ti cateva melodii pe care le poti canta bine.[mie imi place sa cant: Anda Adam- Surrender, Alicia Keys - Killing Me Softly, Glenn Medeiros - Nothing's Gonna change my love for you, Alexander Rybak - Fairytale... de obicei melodii lente dar si cele mai dinamice.]
Mult karaoke[ Eu cant pe http://www.karaokeparty.com/ e un supper site]
Si o sa-ti se indrepte vocea.
Niste sfaturi :
#1. Fereste`te de raceli.[ Eu am cules 2 raceli si vocea mea s`a inrautatit rau]
#2. Inainte sa canti nu bea lapte.
#3. Alege`ti stilul si canta`l.
#4. Inainte de orice melodie pe care vrei sa o canti, incalzeste`ti vocea. Fa vocalize...http://www.youtube.com/watch?v=xlh5J1Axo5M&feature=related e asa: mi-i-i-i-a-a-a-a-a]
Sper sa te descurci
A, si inca ceva fa`ti cont pe karaokeparty si acolo poti sa faci si niste vocalize
Fundita?
Daca vrei mai multe informatii add: buburuzzzu
! Eu sunt intr-un cor de 1 an si la pian cant de 2 ani.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Daca o faci din inima vei reusi!winking
Gbu :]

| aaar a răspuns:

Poti sa bei ou (sa nu fie fiert) in fiecare dimineata, insa trebuie sa te obisnuiesti cu gustul... e destul de nasol, dar daca bei cu timpul o sa te auzim cu o voce de inger. Sa fii star cere si sacrifici nu numai benicfici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata nu spune ca cinti rau staruete si o sa primiasca si fii tu insati

| eLLaPrinceSS a răspuns:

Da poti dar cu multa repetitie, rabdare si vointa. Dar nu te forta prea mult caci poti ragusi.Succes la repetitie!