| ciucalataaerata a întrebat:

Hey...TPU!

care este materia vostra preferata de la scoalabig grin...

va dau si fundatongue daca argumentati frumostongue

sunt curioasa cui ii place
*geografia
*fizica
*sportul
*istoria
*engleza
*mate
*romana

astea sunt materiile mele preferatelove struck
ale voastre? dc?

Răspuns Câştigător
| Violent a răspuns:

Materia mea preferata este geografia.De ce imi place? Deoarece aici pot afla cele mai multe lucruri despre planeta noastra despre civilizatiile care locuiesc aici.Geografia este obiectul care ma inspira.Geografia ma face sa-mi doresc sa explorez necunoscutul, sa ma ridic la un nou nivel. Sper ca ti-a placut! Daca da, nu uita te rog de funda!

7 răspunsuri:
| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Engleza - pentru ca in momentul de fata este cea mai mportanta limba straina, muzica, filme, instructiuni, totul e in engleza, dar mie imi place si cum suna engleza, simt fluturi in stomac cand vorbesc in engleza sau aud ceva in engleza...
romana - pentru ca imi place sa citesc mult si imi place sa`mi cunosc semenii, asta legat de literatura, si legat de gramatica, toti avem nevoie de putina
geografia - pentru ca ma fascineaza mediul inconjurator, sa cunosc alte culturi, sa stiu cate ceva despre fiecare tara sau ce inseamna depresiune, trecatoare, sa stiu numele planetelor, mi se pare foarte frumoasa goegrafia
muzica - ar fi bine ca oamenii sa cunoasca notele muzica sau mai bine zis sa le recunoasca pe un portativ, sa stie ce-i ala # sau bemol, gama, tertza etc, si in plus, iubesc instrumentele muzicale si cant toata ziua :X
mate si fizica - nu`mi plac pentru ca la profilul meu nu prea fac...

| Ciupii26 a răspuns:

Eu ador fizica si chimia! =p~

| NeGaTiwE a răspuns:

Sall pai mie pentru inceput imi place Informatica :X pentru ca mie imi place sa lucrez la PC si o sa ma bazez ff mult p asta mai imi place sportu pentru ca jucam numa fotbal laughing si cam atatrolling on the floor))

| zuzu_8584 a răspuns:

Romana elngleza desenul si tehnologia pentru ca la astea ma pricep eu cel mai bine si imi si plac pentru. ca dup parerea meah sunt simple si le inteleg love struck

| vlad_2650 a răspuns:

Eu ador sportul deoarece pentru unii e gru dar pentru mine m relaxeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca nu exista o materie mai profunda si mai folositoare decat psihologia.