| funnyboy a întrebat:

Daca profesoara de cultura civica care este si psihologul scolii mi-a zis ca sunt "retardat" in fata clasei, in timpul orei am voie sa o dau in judecata? repet e si psihologul scolii

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Dragul meu, eu sunt de părere ca profesorii sunt putin dusi cu pluta, cam toți in diferită măsura.
Si mie mi s-a întâmplat mai rău cu o profesoara de engleza, nu m-a facut retardata ( ca sigur ii aruncam cu ceva in cap ) ci nu mi-a dat nota 10 chiar daca am meritat-o pe deplin.
Ei am fost la director si i-am arătat testul si mi-a dat dreptate, bineînțeles a sanctionat-o pe respectiva dar dupa sa vezi ce super probleme am avut, ma întreba chiar si ce nu ne preda in clasa doar ca sa găsească o mica greșeală si sa imi pună vreun 2.
Asa ca a trebuit sa declar război, am avut de partea mea si colegii mei bineînțeles ca fara ei nu puteam.
Ii puneam pasta de dinti pe clanța usi, buretele de stres tabla i-l lăsam o săptămana in apa si la ora de engleza i-l scoteam laughing
Băteam cuie mici in scaun asa isi rupea ciorapii de fiecare data
Ne prefaceam ca vomitam
Aruncam cu caiet cu scuipat pe tabla, bineînțeles se lipsa de tabla laughing
Avea si o prorecla TOMBERON laughing si o strigam asa prin școala laughing
Da asta cam vreo luna asa pana s-a transferat.
Cu ocazia asta multumesc colegilor care m-au ajutat laughing
Cum ti-am zis, ori mergi la director daca stii ca nu ai facut nimic rău si te-a numit asa pe nedreptate
Ori RĂZBOI!

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca ai varsta legala o poti da in judecata si daca castigi(si o sa castigi daca ai martori) cred ca poti cere si despagubiri morale.

| Pământul a răspuns:

Nu sunt sigur ca e legal sa o dai in judecata in timpul orei. Probabil ar trebui sa astepti pana se termina scoala pe ziua respectiva apoi sa faci niste demersuri si sa-ti incerci norocul. Ia contactul cu un avocat si sigur se rezolva ceva.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu îți recomand să depui plângere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine nu faci asta o sa fie mai rau. Demonstreaza ca nu esti retardat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înţeleg că marea problemă în faza asta nu e că ţi-a zis că eşti retardat, ci că ea este şi psiholoagă? laughing Da, bă, clar că poţi s-o dai în judecată în cazul ăsta...

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, te-as sfatui sa nu faci asta, mai degraba ai incerca sa te schimbi tu. Cu un psiholog nu te poti pune. Trebuie sa o respecti. Nu lua nici tu in seama. Ai face bine, ca ora viitoare, la ora dumneaei, sa iti ceri scuze in fata intregii clase si a ei, poate ca ai suparat-o cu vreo ceva. Totusi, are o anumita pregatire! Atata timp cat nu ai dovezi, nu ai cum s-o dai in judecata! Pentru ce te complici? Lasa.

| SteinZer0 a răspuns:

Nu e bine sa raspunzi provocarilor din exterior. Fii intelept, n-ai ce castiga din acest conflict. Daca ea te vede "retardat" e problema ei, nu a ta.

| funnyboy explică:

Ca psiholog nu mi se pare corect sa ma faca retardat In fata clasei cat despre dovezi am 18 martori care au vazut si au auzit asta

| arica a răspuns:

O poţi da în judecată pentru discriminare, dar să fii sigur că te poţi baza pe colegi ca martori. Oricum dacă faci pasul acesta va trebui să te înhami cu multă răbdare şi să fii pregătit pentru orice.

| LaryBoss a răspuns:

Asa mai spun profii cand sunt nervosi mie daca imi spune ceva fac circ la ei la ora sunt clasa a 5