| AsTheLove a întrebat:

Hey TPU

E vara.Si am in plan sa slabesc vreo 20 de kilograme.Ati incercat ceva foarte bun si v-a facut sa slabiti? Nu vreau diete sau pastile de slabit. Vreau doar sa imi spuneti cum pot sa fac?

FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Scorbut a răspuns:

Cel mai bine e sa faci sport! Stiu...ai auzit de multe ori asta si e cam greu dar...da roade. :) Probabil nu vrei sa slabesti neaparat in kilograme, ci la centimetri.
Uite niste idei, ce am facut. Daca le faci in fiecare zi, intr-o luna se cunoaste foarte bine.
1. Exercitii pentru picioare :
http://www.divahair.ro/......_antrenor!
Eu faceam de 3 ori fiecare exercitiu, si in loc de 16 repetari, cum scrie acolo, eu faceam 20 si la unele 40.
2. Exercitii pentru abdomen:
http://www.eva.ro/......39101.html
Le faci pe toate in fiecare seara, la fel, cate 20 de repetari, de 3 ori fiecare.
3.Bea multa apa. Cel putin 3 litri pe zi. Ajuta!
4. Sari coarda. Jumatate de ora de sarit coarda arde multe calorii.
5. "Mersul pe jos face piciorul frumos."
6. Abdomene. Eu faceam cate 300 in fiecare seara, dar nu ma ridicam pana sus, ci doar vreo 30 de grade fata de sol.
7. Fa exercitii cadrio. Gasesti o multime de filmulete pe net. Dansezi si slabesti. :)
8. Ai grija la alimentatie. Nu consuma paine alba, bauturi carbogazoase sau produse fast-food. Nu fac bine si nici nu tin de foame. Si nu manca dupa ora 7 seara.
Iti poti face un program sau ceva sa te ajute. Iti poti face un meniu pentru fiecare zi. Sa scrii in el ceva gen "Micul de jun-Cereale integrale cu lapte, gustare- un mar, si asa mai departe."
Cam atat. Bafta :*

| AsTheLove explică (pentru Scorbut):

Multumesc foarte mult!
:* Tu iei fundita! :* :*

| Scorbut a răspuns (pentru AsTheLove):

Astept!batting eyelashes

12 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Printr-o dieta sanatoasa si mult sport(inot) de exemplu ca este vara!

| justifyme a răspuns:

Reteta auto controlului,( mananca mai putin) si totusi cele 30 de min de plimbare ar grabi slabirea... bafta!:*

| raluk27 a răspuns:

Pai e cam mult 20 de kg la 14 ani. Ce inaltime si greutate ai acum?

| AsTheLove explică (pentru raluk27):

1,70m si 65 kg.

| raluk27 a răspuns (pentru AsTheLove):

Esti nebuna! Vrei sa ai 45 kg la o inaltime de 1.70 m? Ai arata ca un schelet. Maximum 10 kg sunt suficiente. Mai ales ca esti in crestere.

| Karlitta a răspuns:

Sex!big grin

| AsTheLove explică (pentru Karlitta):

Am 14 ani...

| Karlitta a răspuns (pentru AsTheLove):

Da ce te.am intrebat eu cati ani ai?laughing

| Malina4 a răspuns:

Asta ma intreb si eu da inca nimeni nu mi-a raspuns