| LuckyFf a întrebat:

Hei fani TPU! Vreau sa va intreb ceva? Vreau sa slabesc cateva kilograme nu multe, dar sa le slabesc sigur. Am tot incercat dupa pasti sa scap de ele, dar in zadar. Tot ce vreau este ceva care sa ma ajute sa slabesc, fara creme sau pastile pentru ca n-am 18 anilaughing Ceva diete acesibile si niste execiti ceva? Si inca ceva mierea cu scortisoara amestecate ajuta la slabit?

5 răspunsuri:
| JustRoxanne a răspuns:

Fa mult sport, mananca multe fructe si legume si bea multa apa! Eu asa am slabit. Succes!

| boogbv a răspuns:

Asta nu stiu sigur, dar bea foarte multa apa, fructe si legume.Succes!

| Bisscu a răspuns:

Heii SweetySteF, nu sunt eu o experta in asa ceva, dar incearca sa ai trei mese pe zi care sa fie cam la aceeasi ora in fiecare zi. Bea multa apa, peste doi litri, si nu manca fructe dupa ora 8-9, chiar daca sunt sanatoase si ele ingrasa, mai bine mananci de dimineata. In fiecare dimineata incearca sa bei un pahar cu apa, pe stomacul gol si cina trebuie luata cu trei ore inainte de culcare, dar ar fi mai bine sa ai o ora fixa. Incearca sa faci sport, chiar si mersul pe jos se numeste sport, bineinteles nu acem mers lent ci acela mai grabit. Daca mai vrei sa stii ceva, poti sa imi trimiti un mesaj privat sau ceva de genul. P.S. si eu tin diete, dar eu sunt pe "pastile"( adica sunt facute din plante), chiar daca nu am 18 ani, exista un fel de diatea care o poti aplica chiar daca nu ai depasit varsta majoratului. Cum am mai spun, daca mai vrei sa stii ceva poti sa imi trimiti un mesaj privat.

| LuckyFf explică (pentru Bisscu):

Imi este cam greu sa ma mentin la un program anume de alimentatie, adica am scoala dimineata si daca ajung la 2 -3 acasa, si decat sa imi fie foame mai mult imi e somn si dorm. Ma limitez cam la o masa doua pe zi, pastile imi e frica sa iau pentru ca nu stiu cum le poate asimila organismul meu si am cunostinte care au luat niste pastile si in loc sa slabeasca, s-au ingrsat. Si cam merg 7 km aproape zilnic deci nu stiu ce sa mai zic. straight face

| Bisscu a răspuns (pentru LuckyFf):

Paiiii... draga mea nu e neaparta sa iei masa chiar la aceiasi ora fix, in functie de cum ajungi de la scoala, dar trebuie sa ai 3 mese pe zi. eu nu prea stiu ce sa iti mai zic, nu vreau sa crezi ca asa cum iti spun eu asa e bine, si faza cu pastilele, ei bine ce iau eu sun plante, dar sunt pisate sub forma de pastile, si din nou iti spun ca nu vreau sa crezi ca tu trebuie sa faci asa cum spun eu. Poate ar fi mai bine daca ai merge la un nutritionist, el e specializat in asa ceva si poate sa te ajute mai bine.