| smileformepls a întrebat:

Hey,TPU! Imi puteti recomanda niste carti pe care as putea sa la citesc? Sunt clasa a6a,am ramas in pana de idei si profa noastra de romana ne da de citit numai chestii usoare pt mine. Dau funda celui mai interesant raspuns!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Ciresarii-de Constantin Chirita

*Ronald

*Alexandru Lapusneanul-Costache Negruzzi

*Baltagul-Mihail Sadoveanu

*Robison Crusoe-Daniel Defoe

| Georg13 a răspuns:

Nu iti stiu exact gusturile si nivelul asa ca iti recomand mai multe genuri: Adela de Ibraileanu, Cartea nuntii de Calinescu, Mara de Slavici, cartile lui Jules Verne, Mandrie si prejudecata, La rascruce de vanturi, Pe aripile vantului, Donna Alba, Dama cu camelii, Crimele familiei Borgia, Sclava Izaura happy.

| incredibilul a răspuns:

Poti citi Moby Dick I si II... romane de tot felul... politiste, de dragoste, cu actiune. etc

| anonymous6 a răspuns:

Amintiri din casa mortilor dostoievski, bine dostoievski e mai greu(totusi esti in clasa a 6a) dar...merita citita cartea...sau poti citi contele de monte cristo.e compus din 2 romane foarte captivante iti spun din propria experienta, sper ca te-am ajutat..peace

Întrebări recente