| Aguesst a întrebat:

Iarasi mă aflu in acel anotimp plictisitor...vara,si voi pierde mare parte din ea deoarece nu am cu cine iesi.Din octombrie voi fi la facultate si stiu ca imi voi face prieteni noi acolo...dar pana atunci mai este si nu vrea sa pierd si vara asta.In liceu nu am legat cine stie ce prietenii si de aceea ma aflu in situatia asta, cu putinii prieteni pe care îi aveam nu mai vorbesc.De actiuni de voluntariat nu stiu ce sa zic, nici nu stiu unde as putea merge(sunt din Iasi) si nu prea as merge singur.Cam toate activitatile in casa ma plictisesc dupa un anumit timp si chiar nu stiu cum sa ies din situatia asta. Poate este cineva care vrea sa mai vorbim?

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Ar trebui să ai ce face în Iași (voluntariat, cursuri) avand in vedere ca e un centru universitar.
Ai putea sa citesti sau sa-ti cauti viitorii colegi de facultate, sa te imprietenesti cu ei.

| KatherineH a răspuns:

Sincer, e in regula sa incerci sa iesi singur. La cafenele, la film, la biblioteca. Poti sa te distrezi si singur, poti sa iesi in parc sa meditezi.