| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Idei de ce as putea sa fac azi? Ma plictisesc in casa, nu am cu cine sa ies si nu stiu ce s-ar putea face intr-o zi ca asta de unul singur...

51 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te uiti pe geam si admiri ploaialaughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce ploaie ca acu e soare la mine laughing

| sierra1 a răspuns:

Ajută-l pe băiatul ăsta, are dileme mari:

https://www.tpu.ro/......i-retrase/

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

Ai de capu meu... Gata ma duc afara de tampit laughing

| Drimmero a răspuns:

Nu ai prieteni deloc, cunoscuti ceva, colegi cu care sa iesi la un tenis de picior, un fotbal, o plimbare cu bicicletele, o alergare, etc? N-ai decat sa stai la seriale, filme si d-astea in cazul in care chiar nu ai ce sa faci, mai comanzi ceva de mancare, poate reusesti sa chemi pe cineva la tine, va jucati ceva, ai multe alternative dar iti trebuie oameni cu care sa le faci, refuz sa cred ca n-ai macar o persoana cu care sa faci ceva.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Drimmero):

N-am avut pe nimeni azi, bag picioarele. Majoritatea colegilor erau plecati ba cu iubitele, nevestele, amantele sau mai stiu eu ce au ( armata sta acasa luni si na... mini-vacanta ). Am iesit ca lupul singuratic si am mancat niste mancare chinezeasca la mall, m-am pus strategic intr-un colt sa am vizibilitate peste tot si am analizat lumea. Cand m-am plictisit am plecat si mi-am facut cumparaturile si dupa am vezit acasa... Ce zi wow am avut sad Ba sa crezi, toata ziua am fost singur ( ca majoritatea saptamanii de am ajuns sa vin si din libere la munca sa vad ce-mi mai fac oamenii ca nu am ce face acasa. Stiu, e trist dar din martie de cand is singur am o groaza de timp liber pe care nu-l acoper mereu )

| Mosotti a răspuns:

Pai tu nu ai pasiuni?
Eu stau acasa de ani si nu ma plictisesc, mai citesti o carte, mai cauti pe net si te mai informezi in n domenii, mai vezi tot felul pe Youtube, mai vezi un film, un documentar, o emisiune.
Mai joci un joc pe calc sau telefon, cum nu ai ce face?!

Mai vorbesti pe forum cu unul si altul, etc.
Mai asculti o muzica, mai vb la telefon cu un prieten.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Mosotti):

Aveam chef de ceva de facut afara ca era frumos, chestiile astea is de facut atunci cand stai in casa.
Si da, am pasiuni dar nu pot face chestiile alea mereu

| Mosotti a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai si daca era frumos de ce nu ai iesit afara?

Pai acele pasiuni de fapt sunt de facut mereu, ca se rotesc intre ele, plus ca apare mereu ceva nou, nu se repeta, nu vezi acelasi film, nu vezi aceiasi emisiune, documentar, nu joci acelasi joc, si asa mai departe.

Daca mai faceam si ceva programare asa de amuzament, nu se mai termina nici in 100 ani, ca acolo apare mereu ceva nou.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti in Iashington, o tura prin padure in ploaie. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Ia si trage o tura pe centru frumos. Palat - Copou si retur, la pas, fara nici o graba. Ai ce vedea, mai ales fauna bipeda...winking

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GabiDumitrescu):

O sa incerc

| Freya1 a răspuns:

Cheamă pe cineva la tine, jucați ceva si pe seara iesiti prin parc sau la un suc.
Dacă nu, gaseste pe cineva din cunoștințe sau nou pe net si zi sa iesiti la un suc.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Pe cine pusca mamei sa chem ca toti is plecati din oras ori is iesiti la gratare cu familia cu iubitele cu amantele etc etc etc. Aici unde is n-am cunostinte, n-am pe nimeni. Si pe net pe cine sa invit? Dat azi swipe pe Tinder si n-a iesit nimic nimic sad

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Macar la tine a fost zi frumoasa, ca la mine ploua de sâmbătă si si daca vrei sa iesi nu prea poti.Mai ales ca in zona asta unde sunt se sărbătoresc rusaliile ca paștele sau ma rog, sărbătorile mari si chiar e fain dar nah, ploua.

Nu stiu ce spor ai tu cu tinder-ul asta dar oricum mai mult ca sigur si daca prindeai poate era vreo ciudatica ce iti strica si ziua.Asa ca incearca si tu sa iti faci prieteni ne cuplati, sau sa mai schimbi o vorba cu un vecin.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Mai da, la mine a fost frumos azi, a fost soare. Is satul si eu de ploaie.

Ce spor sa am... voiam si eu sa ies cu cineva, nu ma interesa mai mult ca aveam chef de un biliard da nu aveam cu cine sa ies si singur nu ma duc de nebun sa joc ( stiu ca is intr-o situatie naspa da n-am ajuns chiar in halu ala ). Ce prieteni necuplati sa-mi fac si de unde sa ii iau ca nu ma pricep la interactiuni cu oamenii in genu ala bun, la chestii rele is as dar la interactiuni placute neam. Si ce ce vecini sa vorbesc ca stau de o groaza de timp si nu-mi cunosc vecinii plus ca is mai batrani ca mine, n-ai ce sa faci cu ei plus nu-s genu sa interactionez cu ei

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Păi pe la munca mai comunica si tu cu ei, nu fi numai din topor și te vor chema ei după program.
Sau încearcă să cauți din cunoștințele vechi, poate ai pe cineva prin zona sau ce e dispus să mai ieșiți la cate un suc.Nu ai neamuri?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Nu ai cu cine la munca. Is prea nu stiu cum sa zic, diferiti de mine, nu ma integrez si nu-mi gasesc "locul" niciunde plus ca munca e munca, nu-s genul sa ies cu multa lume de la munca dupa ora 4 cand iesim pe poarta ( in principal ies cu colegii de pluton, noi astia "rau vazuti" in rest nu prea ai cu cine ). Care cunostinte vechi? laughing Am facut "curatenie" mai demult in cunostinte si "prieteni" si n-au "supravietuit" multi si aia care au facut-o s-au stricat pe parcurs si acu nu a mai ramas nimeni. Neamuri... Familia nu e numeroasa si nu prea am cu cine vorbi ( ar fi vara-mea dar e in alta parte a tarii si na, stii si tu ce si cum )

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

In viata poti supravierui si fara prieteni,dar asta daca ai o partenera sau nu stiu, esti apropiat de familie ca altfel te vei plictisi.
Eu una nu mai am prieteni, dar am iubit si atunci am cu cine împărți timpul, dar altfel ar trebui totusi sa scotocesc pe undeva sa mai am cu ce sa imi ocup timpul liber.

Iti găsești greu oameni potriviți tie, dar poate cine stie.Gaseste-ti si tu niste pasiuni, înscriere la un curs, intra pe niște grupuri mai schimba o vorbă si cine stie.

Trag eu o fuga pana prin orașul tău mai schimbam o vorba laughing, chiar dacă nu suntem fix pe aceias lungime de unda laughing.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Nu-i moarte de om daca esti singur ca nu depind de nimeni doar ca singuratatea asta e ca o boala care te mananca usor usor ( asta daca nu e alegerea ta sa fii singur )
Da na, tu ai iubit dar nu toti suntem asa norocosi ca tine laughing) incerc si eu dar nu se lipeste nimic de mine, de nu ajung eu sa dau intreb fetele unde vor sa mearga in vacanta si le duc ( armata are multe camine de garnizoana si hoteluri ) unde vor, in ce parte a tarii laughing) si parca vad ca nici atunci nu gasesc nimic.

Stiu ca-mi gasesc greu oameni potriviti si asta e deoarece am niste principii si un mod mai aprte de a vedea si a face lucrurile. Zici de pasiuni, am airsoft dar nu nu sunt "meciuri" mereu, cursuri aici in august plec pe la Capu Midia, Babadag ceva in genu ala pentru curs de lunetist pentru munca ( multumim cazului Onesti ca altfel armata nu dadea drumu la cursurile astea in veci laughing ) si grupuri... TPU nu-i grup dar e pe acolo si tot nu gasesc pe nimeni rolling on the floor

De ce-mi dai sperante aiurea? laughing Tu le ai pe ale tale acolo, mai bati si atatia km pana la mine ( cu toate ca as avea unde sa va cazez pe amandoi fara probleme )

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Se va lipi si de tine, doar ca poate nu ai gasit inca persoana potrivita.Pana la iubirea adevarata ai de tras si si dupa ce o găsești mai tragi destul ca asa e viata asta.

Păi nu renunță la principiile tale, doar adapteazate anumitor situatii ca nu or fi toti oameni exagerati, destrabalati sau cu principii îndoielnice.
Uite sa iti dau niste exemple simple.Tu vorbesti cu mine, mie sa zicem ca imi place sa ies in club sâmbătă seara si tie nu.Nu e obligatoriu sa iesi si tu sâmbătă seara in club, dar poti sa conversezi sau sa iesi cu mine la o terasă in celalalte zile.
Sau nah, mie imi plac blugi rupti sa zicem, tie se presupune că nu.Eh,da asta nu inseamna ca nu ne putem înțelegi in alte privinte.Doar pur si simplu eviți sa faci alea 10/20 la % din activitățile ce imi plac mie sau sa discuți pe acel subiect.
Iti dau un exemplu din viata mea.Mi-am facut o prietena in liceu, am rămas zeci de ani prietene (si acum suntem dar nu chiar asa strâns legate, vorbim foarte rar) iar ea cu timpul si-a mai facut si alti prieteni, mai mergea pe la cate un bar, a fost si in club sau ma rog, chestii pe care eu nu le fac dar totusi am putut fi prietene.Adica ieșea ia si făcea ce ii plăcea, dar venea si sa se vada cu mine printre blocuri la o țigară, sau la o plimbare in parc si vorbeam de ale noastre.
Sau nah, ea nu avea iubit pe atunci, eu da.Deci automat activitățile noastre de multe ori erau diferite,dar tot mergeam cu ea prin mall sa ne cumpărăm niște,haine ne mai uitam la un film impreuna etc.
De aia zic,ca nu cred ca toate cunoștințele tale sunt chiar opusul tau, doar ca pe alocuri au gusturi sau anumite obiceiuri diferite, trebuie doar sa ii cunosti.

Mrrr rolling on the floor
Speranta moare ultima.
Lasa ca daca o sa vreau sa fac un tur prin tara ca si asa, după ce mă liniștesc cu toate o sa fac si treaba asta ca imi place sa călătoresc, poate trec si pe acolo pe la tine, macar te salut.
(De la mine din oraș până la tine sunt 455 de km, De unde stau acum in schimb sunt 322) laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Freya1):

Da, nu zici rau si cineva mai batran ca mine mi-a zis ca pana sa ajungi sa pupi o printesa trebuie sa pupi 10 broaste raioase ( si aici ii dau dreptate )

Ba sa stii ca marea majoritate asa sunt plus dea sta nu prea vad rostul amicilor. Adica ori esti prieten cu mine in adevaratul sens al cuvantului ori nu are nici un rost. Nu tin persoane langa mine pe post de amuzament sau sa merg la ele cand n-am nimic de facut.
La mine e chestia aia ca ori te plac ca om ori nu oriii imi esti indiferent si tot spre categoria nu te bag laughing. Nu-s nici absurd la chestii ca tie sa iti placa sa faci o chestie si mie sa nu-mi placa, aici nu are treaba. Eu ma iau de comportament, de gandire de unele reactii care dau de gol o persoana si atunci zic pas din secunda 2 ca nu are rost sa continue nimic

Nu zici rau cu speranta.
Ohooo daca ajungi aici stai macar 2-3 zile sa vezi "atractiile" locului si nu te las sa pleci de aici pana nu mergi cu toata gasca la "poligon" si tragi cu arma, etc etc si la final iti dau suvenir o emblema cu politia militara ca sa iti aduci aminte de mine big grin

| Freya1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Se zice ca prieten iti e ala care e acolo atunci cand ai nevoie, restul sunt cunoștințe.

Asa facem, cand merg te anunt ca vad ca ai deja în plan de ce e fain de facut.Ma cazezi la tine poate happy

| Catrice a răspuns:

Bei și te împaci cu vecinii sau dușmaniihee hee
Nu rade, asta o făcut un vecin săptămâna trecută laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Catrice):

De baut nu beau decat la anumite "ocazii" si atunci cu un pahar de jack stau o seara deci nu ti-ai gasit omul cu bautura. Numa de vecini si de dusmani n-am chef acu, da-i naibii pe toti

| Catrice a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Fă-ți mâncare pe 3 zile, pana diseară ai ce facehee hee

| Frank51 a răspuns:

Eu bag 5 meciuri de cs când am timp liber, fiecare cu pasiunea lui, nu știu ce îți place să faci, poți să descoperi pasiunile încercând chiar acum lucruri noi.

| gabicoo a răspuns:

Știi la pușcărie "băetzii când se plictisește își bate un cui în cap"!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Sau fă ca indienii atunci când încep ploile musonice: dansează de nebuni pe străzi.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru gabicoo):

Nu ploua aici si intrebam serios, cuie cu capul poti incerca tu si pentru mine laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică:

Nu-mi place pestele si n-am cu cine merge la gratar

| CIaudiu a răspuns:

Te uiti la cateva filme sau documentare.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

As vrea ceva de facut afara... De filme si documentare nu-i timpul acu

| CIaudiu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Abordezi femeile prin parc. laughing
Poate pana diseara bagi pe vreuna in pat.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru CIaudiu):

Poate până deseară, mori și ajungi în iadul de foc cu tot cu femeile tale.winking

| CIaudiu a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Tu de-acolo mi-ai raspuns?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru CIaudiu):

Nu zici rau deloc

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru CIaudiu):

În mod categoric, nu happy Nu vezi că nici măcar nu știi să faci distincția? laughing

| Meme10Meme a răspuns:

Întra în secta mea

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Mai pui vreo două, trei întrebări și uite așa ți-a trecut ziua și ai petrecut-o pe TPU. laughing

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru JOHNtheADVISOR):

N-am de gand sa fac asta plus ca intreb ceva cand chiar e nevoie happy

| DonEduardo a răspuns:

Joaca-te pe calculator.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru DonEduardo):

M-am mai jucat de dimineata oleaca da nu ma mai atrage asa tare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt vreo 3 discord-uri TPU unde poti sa pierzi vremea

| Adrian5575 a răspuns:

Uită-te la anime.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru Adrian5575):

Am 23 de ani, cine naiba se mai uita la desenele alea animate?

| InYourPants a răspuns:

Mergi alearga pe afara e plin de copii

| existential a răspuns:

Sunt multe optiuni. De exemplu, poti invata astrofizica de pe Youtube, sunt cursuri free ale uniersitatilor din afara.

| Design2021 a răspuns:

Inveti o limba straina.
Te uiti la filme/documentare.
Iti vizitezi rudele.