| Preda_Leo_1964 a întrebat:

Imi bipaie' pc-ul cand apas pe taste, ma jucam am opervat asta cand ma jucam un joc ( Sa-Mp ) dar nu e de la joc ca l-am si reinstalat. Apasam ALT ca sa merg normal dar daca apas Alt + D nu face comanda ca sa mearga introparte am incercat si cu sprint si nu pot apasa D ca sa ma duc introparte, el merge dar daca pun cum ar fi sprin si sa dau D imi bipaie pc si nu face comanda ce sa fac?! o explicatie ceva sa nu trebuie sa rr pc FUNDA! PLS

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca apesi multe butoane simultan bipaie da, asa face la toti si daca nu face comanda la doua butoane e o problema cu tastatura de la tine.

| miTzuliK93 a răspuns:

Asta pentru ca, zic eu, apesi pe mai mult de 3 taste simultan. Sau gresesc?

| LTAA a răspuns (pentru miTzuliK93):

Nu gresesti, asa se intampla cand apesi lung doua taste, scoate un bipait, iar daca apesi trei taste simultan, comanda nu se preia, ca si cum ar fi un ecran tactil, care simte doar doua degete.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru LTAA):

Cred ca depinde si de windows. (sau doar de BIOS?!) Eu, pe cand aveam XP, daca apasam 3 sau mai multe taste simultan scotea unitatea un bipait in continuu, fiecare la interval de o secunda.

| Preda_Leo_1964 explică:

S-a rezolvat era tastatura defecta!