| ScriptS3 a întrebat:

Imi plac povestile de groaza.Imi spuneti va rog povesti de-astea care s-au intamplat in viata voastra?
Funda

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti spune u una reala tongue.Era 00:00 noaptea inainte de Paste.Eram pe drum si m-am decisa sa merg acasa(eram singura) si dintr-o data bicicleta mea se oprise, putin, la cativa metrii in fata mea se afla o persoana cu o gluga pe cap car numara bani(sau nu stiu ce altceva) mi -s-a facut frica bicicleta nu mai mergea si cum sa fac sa ajung acasa? Dintr-o data (eu eram tot cu ochii la acea persoana) vine o masina iar cadn masina a trecut cu viteza acea "persoana" disparuse +_+ am luat bicilcleta(stricata cum era) si am inceput sa ma rog mergand acasa. Poate nu ma crezi, dar asta s-a intamplat.Tie ti s-a intamplat ceva?

| Northern a răspuns:

Bună! Nu am trăit o asemenea experiență, dar te pot ajuta cu o întrebare asemănătoare, la care s-au dat 77 de răspunsuri.http://www.tpu.ro/......iau-funda/

| KitKat15 a răspuns:

Cel mai groaznic sentiment l-am avut cand am ascultat Baby de la Justin Bieber.

| P1etonu a răspuns:

Buna, o sa iti zic ce mi s-a intamplat anul asta in a doua zi de Paste. Ca de obicei am iesit cu prietenii mei afara si unul dintre ei a propus sa mergem in cimitir deoarece auzise o poveste despre o statuie a unei fete care a fost stricata, mai exact capul era doborat, el spunand ca fata aceea apare in fiecare noapte la ora 1:00. Totul vesel si frumos, am plecat spre cimitir (eu nu m-as fi dus pentru ca mereu ma informez de chestii paranormale deoarece imi place dar eram cu prietena si a trebuit si apropo eu nu ma sperii repede). Am ajuns in cimitir am cautat cam 20 de minute statuia, apoi unul dintre prieteni a strigat si a zis ca a gasit-o. Am ajuns acolo, s-a facut ora 1:30, nimic... Eram convins ca a fost doar o pierdere de timp asteptarea asta si am plecat inapoi. Pana sa iesim din cimitir am auzit ceva ca si cand cineva ar fi sa rit de undeva de sus, iar mai apoi in departare intr-un copac se vedea ceva clatinandu-se sa ci cum s-ar fi spanzurat o persoana. Telefoanele nu mai aveau semnal, lanterna nu mai functiona si noi stateam unul in altul(ghinionul meu ca erau fete ca noi stateam in fruntea formatiei laughing altfel fugeam de mancam pamantulbig grin ). Mai apoi am fost lovit de o piatra in piept dar nu a fost foarte puternica lovitura si se auzeau pasi in spate ca si cand ar fis venit o armata spere noi. Eu am decis atunci sa o iau pe prietena mea in spate si sa fug cu ea si va zis ca din seara aia nici de inviere nu ma mai duc in cimitir si dintr-o data am devenit foarte calculat in deciziile de genul si mereu ma rog la Dumnezeu sa ma apere de spiritele in care multa lume nu crede!

| Edyshk2013 a răspuns:

Ce urmeaza mai jos sunt intamplari reale...

Acasa la mine s-au intamplat niste lucruri ciudate... dar asta dupa 7 ani de cand a murit o strabunica de a mea dupa cum stiti la 7 ani trebuie sa se dezgroape mortul, dar parintii mei fiind plecati in Italia, nu au putut...

Intr-o seara, vine cumnata-mea cu sora ei, impreuna si cu fratele meu, sa ia niste dulceata... era noapte, bezna, si ea m-a rugat sa aduc dulceata, dar pentru ca aceasta era in beci si pentru ca era foarte intuneric, i-am zis fratelui meu sa mearga el dupa dulceata.

Cand s-a-ntors, le-a dat dulceata, dupa care sora cumnatei mele a plecat

Ca sa nu o sperie pe cumnata-mea, mi-a zis mie cele intamplate s-a dus in beci, cu lumina de la bricheta si in timp ce cauta dupa dulceata, se auzea in spatele lui o respiratie profunda... s-a intors si nu era nimeni...

Nu l-am crezut si m-am dus in camera mea dupa circa o ora m-am pus la somn dar nu am reusit sa dorm pentru ca la scurt timp eram terorizat... se auzeau pasi pe acoperisul casei!

Am iesit din camera mea si m-am dus repede in camera lui frate-meu, chiar daca era in pat cu cumnata-mea, sotia lui, nu am mai bagat de seama si le-am spus. el mi-a raspuns: "Acu' ma crezi?"

Am iesit amandoi afara si am vazut o umbra imensa, parca era o creatura cu picioare de capra m-am speriat atat de tare ca m-am blocat de tot... Apoi am intrat in casa si dupa un minut s-a auzit poarta trantindu-se foarte puternic...

In seara aia nu am dormit deloc dar partea proasta a fost ca intamplarile au continuat forte mult timp cu episoade si mai infricosatoare as vrea nici sa nu mi le mai amintesc... de exemplu, se auzeau de sub casa mea niste bubuituri puternice, de parca explodau bombe. si numai de trei ori pe zi, in fiecare zi la aceeasi ora

A fost groaznic. Funda?

| ScriptS3 explică (pentru Edyshk2013):

Am mai auzit povestea asta.

| mimilolaarae a răspuns:

Buna! Mi s-au întâmplat cateva chestii de groaza chiar daca suna ciudat...Eram in camera mea, care e la etaj, si patul era situat cu "vedere" la usa. Nu puteam dormi si am vazut pe scari un om...era tot negru si avea niște umeri lati si o freza ciudata. M-am speriat asa de tare si am strigat-o pe mama ca sa o intreb daca ea este. A zis ca nu era ea. Nu stiu ce a fost, poate a fost in imaginatia mea, dar sigur nu a fost un vis!