| ioana445 a întrebat:

Imi puteti da niste sfaturi despre cum trebuie organizata o petrecere in pijama?

Răspuns Câştigător
| TheOriginalUser a răspuns:

O petrecere in pijama este ocazia perfecta pentru a sta treji pana noaptea tarziu impreuna cu prietenii!
VESTIMENTATIE:

* Scufie -Te face sa arati ca o batranica, dar pentru o petrecere in pijamale este cool.

* Ciorapi -Cu model sau uni, ori sosete flausate sau cu cauciuc pe talpa...important este sa nu-ti fie frig.

* Incaltaminte -Ce-ar fi sa porti o pereche de papuci de casa in forma de animale? Toti vor admira picioarele tale de "gaina".

* Pijama -Numai cine vine cu pijamaua la pachet are voie sa participe!

MUZICA: Muzica linistita este ideala, de exemplu Dido, Coldplay, Alicia Keys, Nelly Furtado, Sarah Connor, Seal sau Usher.

PERNE SI PATURI: Foarte multe perne si paturi ca sa fie calduros.

BATAIE CU PERNE!: Unde sunt perne, vine sigur si bataia. Ai grija ca inaintea petrecerii sa aduni toate maruntisurile din camera.

MANCARE SI SUCURI: Ce petrecere este aceea fara snacksuri sau chipsuri, fara dulciuri si fara sucuri de fructe?

BAIETI?: Nu exista! Petrecerea asta este numai pentru tine si prietenele tale.

PAT: Pregateste o saltea mare pentru toate prietenele tale care vor dormi la tine.

JOCURI: Inventati o noua poveste WITCH sau ghiciti in ursuleti gumati: rosu=iubire, galben=succes, alb=claritate, verde=incredere, portocaliu=creativitate.

LUMANARI: Lumanarelele parfumate sau simple creeaza o atmosfera magica.