| Andr3Eaaaa a întrebat:

Imi puteti spune niste activitati mai noi pentru timpul liber in afara de PC! Cel mai interesant raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Poti iesi pe afara cu prietenii,asa te vei distra.
Iesi cu rolele sau cu bicicleta,iar daca nu ai nici una iesi pur si simplu sa te plimbi sau sa Poti programa o serie de exercitii de gimnastica afara sau in casa,dar deoarece afara este mai frig poti da putin drumul la fereastra si faci in casa.
Chemi o prietena pe la tine si vorbiti sau faceti alte lucruri.
Te poti apuca sa citesti o poveste sau o carte, depinde de rabdarea ta, o pagina sau doua in fiecare zi.
Alte idei nu prea mai am dar sigur vei descoperi tu altele. Sper ca ti-au placut sfaturile mele.Pa-pa!

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Asculta muzica, picteaza, uita-te la un film, citeste cate o carte, fa-ti temele, fa exercitii suplimentare la unele materii, apuca-te si fa treaba prin casa (putin curat, spalat de vase, mancare, etc), cauta ceva ce iti place la tv, suna-ti cate un/o prieten/a, invita pe cineva sa iasa cu tine afara, etc. Sunt foarte multe optiuni, mai poti gasi si tu destule.

| SeniaEloiss a răspuns:

Poti merge la cinema/teatru,la patinoar(e si sezonul),iesi cu prietenii, seara mergi la o petrecere ceva; si curatenia e o activitate, mergi la cumparaturi...

| Lollaow a răspuns:

Si eu am trecut printr-o experienta ca a ta. Am vorbit cu o prietena si am mers amandoua la fitness( la ZUMBA). E foarte revigorator... Daca in localitatea in care stai nu este asa ceva, ti-as recomanda sa iesi cu prietenii, sau, daca nu ai chef, ai putea citi ceva. Daca stai aproape de ceva partie, ai putea sa mergi sa schiezi sau sa te dai cu saniuta. :)
Daca astfel de lucruri nu te atrag, daca esti o fire mai singuratica, cumpara de pe net tot felul de margele, ate si altele si incearca sa faci lucruri handmade. Sunt haioase si frumoase, si la un adica le poti si vinde.
Uite, aici un site cu lucruri din acelea: www.kaleido.ro
Bafta si sper ca te ajuta raspunsul meu.