| NoPersonMe a întrebat:

In Decembrie ma duc in excursie cu clasa, si va fi iarna, ce ar trebui sa iau la mine? Dar cum sa ma imbrac?

5 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna!
-haine
-laptopul(daca ai si daca te lasa profesoara)
-telefonul
-trusa de machiaj(Daca esti fata)
-peria
-prosoape
-jocuri gen:puzzle,,, Nu te supara frate"etc ca sa va jucati
-daca dormi cu un ursulet il poti lua si pe el
-jurnalul
si cam atat.
cum ar trebui sa te imbraci?
bluza+geaca+dres+blugi+caciula+cizme.pe scurt:gros
Sper ca te-am ajutat!

| xDヅ a răspuns:

Fiind iarna [ e,,pacatoasa" rau],ai grija sa te imbraci bine sa nu racesti! Ia-ti strampi, blugi grosi, cizme, sosete, maieu, bluza plover, geaca, manusi, caciula, fular [probabil o sa ti se para putin aiurea sa te imbraci cu atatea dar nu uita, poti sa arati la fel de bine chiar daca esti gros imbracata. Sunt unele chestii chiar foarte dragutse si daca sti cum sa le asortezi ai sa arati perfect! ]
Ce ai putea sa iti iei la tine : carti de joc, mp3, aparat photo, reviste [dk mergeti cu autocarul si te plictisesti] si cam atat...
Sper ca te-am ajutat! Bafta:X!

| SiminaSalvadore a răspuns:

Fiind iarna ar trebui sa iti iei un tricou, o helanca si un gioching mai gros!(ca sa poti sa ti-l dai jos) Si de mancare depinde de tine! ex:mie mama imi sencichiuri iar eu le arunc, insa biscuiti si iaurtirile le mananc imediat! asa ca iti iei la tine ce sti ca iti place!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat de dragut,si eu am excursie in decembrie!
Pai,eu m-am gandit sa-mi iau bocancii, o geaca groasa, colanti pe dedesubtul blugilor si multe pulovere.Imi mai iau si niste papucei caldurosi! big grin

| alunita123421 a răspuns:

Pai...trebuie sa te imbraci gros,geaca,bocanci, blugi, bluza... oricum totusi trebuie sa te imbraci gros!