| xB3BeXd a întrebat:

Intr-o zi la scoala m-a trimis prifa sa cumpar ceva de la laris. si baiatul de care imi place mine a rugat-o pe profa sa vina cu mine. profa la lasat mie imi era putin teama... si ma observat si m-a intrebat ce am patsit de ce ma feresc de el. si i-am zis ca nu ma feresc de el si a zis el ca se vede ca ma feresc de el... cu toata timidatea lui mi-a spus ca ma place. si a zis ca asteapta un raspuns de la mine daca il plac si eu. ce fac? ii spun adevarul? ca-mi place si mie de el?

Răspuns Câştigător
| LittleKiddo a răspuns:

Da, ar trebui sa ii spui adevarul, adica daca el a avut curajul sa iti spuna atunci si tu are trebui sa ai curajul...si in plus adevarul intodeauna e cea mai buna solutie si cine stie poate candva daca nu ii spui poate va afla de la cineva caruia i-ai spus ca iti place de el ca l-ai placut si atunci o sa te creada o mincinoasa

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pai, daca iti place de el si el a avut curajul sa-ti marturiseasca faptul ca te place, ce te opreste sa fii la fel de curajoasa?! Pentru numele lui Dumnezeu, nu-ti reprima sentimentele! De ce sa iti para rau mai incolo!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Nu iti fi teama, spune-i adevarul! Pana cand ii vei tine ascuns asta? Se poate intampla orice... Daca nu ii vei spune, ii vei rani inima! Si iti vei face si tie rau...
Uita-te la asta, poate vei prinde curaj;) :
http://www.youtube.com/watch?v=f3U1btDVj48&feature=related

| xJelenaTrueLove a răspuns:

Spune-i astfel daca veti fi un cuplu vei sti ca ai facut ce trebuie

| danny99 a răspuns:

Crezi ca ai ceva de pierdut? poate doar de castigat

| zuzu_8584 a răspuns:

Da spune. i adevarul... atunci totul va merge de la sinebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguto se vede ca ai numai cativa anisori happy, sinceritatea e cheia succesului in aproape orice, nu trebuie sa intrebi pe nimeni daca sa spui sau nu cuiva ca iti place tu trebuie sa simti daca persoana respectiva merita sau nu sa vorbesti deschis despre sentimentele tale, daca consideri ca baiatul respectiv nu merita, atunci pastreaza sentimentele pentru tine, cu timpul vei uita si va aparea cineva demn de ele, pusic dulceata