| SimpleGirl408 a întrebat:

La ce folosesc ochelarii de vedere cu lentile translucide?

4 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Ochelarii de vedere cu lentile translucide folosesc la protecţia de la soare.

| hummmer a răspuns:

Te protejeaza de soare.
Translucid- Caracteristica a unor materiale care lasa sa treaca prin ele lumina dar care, provocand unele perturbatii in propagarea razelor de lumina, fac ca imaginea obiectelor situate in spatele stratului translucid sa nu se poata distinge deloc sau sa se poata distinge in masura insuficienta.

| Mario1999 a răspuns:

Doar arata mai bine si te protejeaza de soare.

| BruthalHeart a răspuns:

Daca nu ma insel cred ca la cei carora le fug ochii adica nu pot sta cu privirea fixata pe un obiec, persoana etc.