| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta, va rog?
sunt noua le wattpad si am inceput sa scriu o carte, dar nu stiu ce sa zic despre ea

http://my.w.tt/UiNb/UpqXvTdhlC

acesta este link.ul
intrati va rog si spune.ti cum vi se pare, as vrea sa vad daca mai sumt persiane interesate de cartea mea si care ma vor susține de acum in colo

6 răspunsuri:
| LexiEla a răspuns:

Ideea e buna. Insa ai grija la exprimare. Scrie.le mai lungi cu ceva mai multe detalii. Schimba coperta. Incearca sa adaugi niste expresii de efect ca sa nu para ca iti povestesti intamplarile fara ca cititorul sa fie atras cumva. Daca dai impresia ca doar ai chef sa spui unor persoane ce ti se intampla tie la scoala, cititorul se va plictisi sa asculte viata ta. Intelegi la ce ma refer, nu? Implica cumva si cititorul.

| OanaMaria31 a răspuns (pentru LexiEla):

Da.mi exemplu la cum as putea implica si cititorul
la copertă sunt praf, nu stiu cum sa o fac

| LexiEla a răspuns (pentru OanaMaria31):

Incearca sa bagi niste descrieri pe acolo ca sa nu para ca doar povestesti. Si detaliaza, cu gandurile tale. Nu pune accent doar pe actiunea propriu-zisa, ci si pe personaje. Daca vrei iti pot face eu o coperta.

| OanaMaria31 a răspuns (pentru LexiEla):

De coperta m-am ocupat deja, am facut alta si am si prieteni care au wattpad si au zis ca e mult mai faina coperta asta decat cea de dinainte

| OanaMaria31 a răspuns (pentru LexiEla):

Apropo,tu ai wattpad? daca ai, spune-mi cum te cheamă

| LexiEla a răspuns (pentru OanaMaria31):

Am. Ti.am dat follow.