| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema urgenta! De ceva timp primesc niste apeluri de la mai multe numere de telefon necunoscute dar care toate (sau cel putin asa cred eu) apartin unei singure persoane.Nu stiu ce sa fac ca sa blochez toate apelurile din partea acelor nr de telefon. E exasperant.Am vorbit cu persoana respectiva si i-am spus sa inceteze din a ma mai suna, dar degeaba.Mentionez ca am un Nokia 7100; exista vreo optiune prin care pot bloca apelurile acestea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| gki1980 a răspuns:

Creeaza un grup-UNKNOWN de exemplu, bagi numerele astea ciudate in lista, iar ca setari de grup setezi sa nu sune tel si nici sa nu vibreze. nu cred ca va mai fi asa stresant happy

6 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Intri in Contacte, apoi Filtrare Numere si pui acolo nr de tel care te enerveaza.vezi daca ai aceasta optiune in telefon, nu sunt sigura.

| traveler a răspuns:

Sa schimbi numarul de telefon te-ai gandit? Si la a nu al mai da tuturor?

| Skylerx a răspuns:

Nu poti, dar poti sa-ti activezi modul de avion. Adica oricine te suna iti apeleaza casuta postala. Si ii ia ceva minute tongue De la optiuni o poti activa. Eu asa am facut (sau o ai deja in profiluri thinking). Bafta!

| Llillium a răspuns:

Alta solutie nu exista? In afara de a-mi suna operatorul care cu siguranta se va face ca ploua.

| Llillium a răspuns:

Nu am aceasta setare de filtrare a numerelor de telefon...si nu am dat nr meu de tel nimanui in afara de rude si colegi...suna mereu in disperare si ma termina psihic!

| floryntero a răspuns:

Trebuie sa vb cu operatorul tau pentrua bloca apelurile din partea acelor numere! tel nu are importanta si pe mine ma sunau numere ciudate si am blocat din tel (HTC hero) si tot nu mergea si am sunat operatorul si a oprit apelurile de la acele numere.si acum e mai bine