| bombonelu a întrebat:

Multi se antreaba exista Dumnezeu? dar Lucifer?

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ce intrebare, sa moara vecinii mei. Pai, daca ar exista Dumnezeu, automat ar exista si Lucifer, ca-s promovati de acelasi mit, ambii!

| Vizitiul a răspuns:

Ruxi- Ma uitam peste conturile celora care au raspuns la aceasta intrebare si am dat si peste al tau. Pot sa-mi zici si mie pentru ce mi-ai dat stupid, avand in vedere ca singura propozitie logica ai impumutat-o de la mine? Daca exista Bombonelu, exista si Dumnezeu? Nu mai spune...esti atat de sigura in afirmatii, incat, eu devin visator. Culmea, altii nu au descoperit pana la apogeul vietii lor nimic solid, care sa demonstreze existenta vreunui dumnezeu, iar tu esti atat de sigura la 14-15 ani. Ma-ntreb, oare ti-ai citit macar biblia, crestino?

| ioana1704 a răspuns:

Da exista si bine si rau! binele nu poate exista fara rau si invers. sau altfel spus ce e binele? absenta raului. cred in biblie, cred in dumnezeu chiar daca nu cred in popi.

| vladvlad23 a răspuns:

Asculta. Eu stiu ca exista. Dar daca o luam teoretic un om daca crede in dumnezeu automat crede si in diavol. Un om care crede in diavol automat crede in dumnezeu. Nu exista unul fara altul deoarece toate legendele ii contin pe amandoi. Acum ai inteles?

| Neah a răspuns:

Pai da exista Dumnezeu dar Lucifer nu, asa il chema cand era in Rai, e o poveste destul de lunga si numele i s-a schimbat in Satan

| ruxi a răspuns:

Tu existi?
exista si dumnezeu!
doar daca vrei sa crezi in elhappy. nu te forteaza nimeni sa crezihappy
si daca exista dumnezeu [bun] exista si Lucifer[rau]

| jonny_2743 a răspuns:

Eu sun un rapper la inceput, iti poti da seama ca fumez, beau si chiar ma droghez. dar totusi cred ca exista Dumnezeu, eu cred in El...adika si cand beau si cand fumez si chiar cand ma droghez ma gandesc la Dumnezeu...Si pot zice ca la biserica nu am mai fost de 2 ani, nu cred in popa, Bliblia o accept partional.viziteaza blogul => http://viata-virtuala.blogspot.com

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Eu, nu cred in astfel de entitati, deci eu consider ca nu exista zeitati.
Totusi, un raspuns clar la intrebarea asta nu iti poate da nimeni.

| mattjohn a răspuns:

Este ca si cum ai intreba daca exista Mos Craciun... dar Iepurasul de Paste?

Răspuns utilizator avertizat
| RoDominikaNo a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci altceva...Decat sa crezi in Dumnezeu, sa crezi ca exista! De ce cand avem un examen ceva spunem ''Doamne ajuta'', sau orice altceva la care ne incearca vata?

| Sarah_8522 a răspuns:

Da exista Dumnezeu ca El nea asemenea Lui.Si Lucifer exista, adica Lucifer este satana. Da si Lucifer era un inger dar s-a sculat in potriva lui Dumnezeu. Eu cred ca te ajuta.