| ramonna a întrebat:

Niciodata nu pot sta cu prietenul meu mai mult timp cand ne intalnim, ca tot timpul il suna ai lui sa vina acasa ca are treaba. Dar de ce nu il lasa si pe el liber? de fiecare data cand iesim si noi undeva il suna si il cheama acasa ca are treaba ori maica-sa, ori taica-su, ori fratisu tot timpul se nimereste sa-l sune cineva, si cand il suna sa vina acasa imediat pleaca nici macar nu ma mai saruta de plecare, ma pupa pe obraz si pleaca repede in graba.
Dar credeti ca au niste probleme acasa? sau oare nu il lasa cu mine? oare fac niste afaceri? ce tot il suna? prea des il suna, el niciodata nu are timp de mine, eu am incercat sa discut cu el si a zis ca are treaba acasa atat, nu a vrut sa-mi dea mai multe detalii.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti altfel. Sa fie sincer cu tine si sa iti spuna ce face. E normal sa iti pui intrebari si ar fi mai corect sa iti dea el niste raspunsuri decat sa le cauti tu. Poate are ceva de facut si nu se prea mandreste cu asta. Cine stie. Vorbeste cu el si vezi ce spune.

| kaya a răspuns:

Cere mai mult de atat, spune-i sa iti explice cum se face ca mereu cand sunteti impreuna este sunat si chemat si el imediat se duce si te lasa asa fara nici o explicatie.Cand iti spune ca are treaba intreaba-l care este aceasta treaba asa importanta in fiecare zi. Poate ascunde ceva si nu iti spune, poate ii este rusine sau poate ca aveti prea putin timp de cand sunteti impreuna ca sa iti spuna.Nu are nimeni de unde sa stie ce e cu el si care sunt aceste treburi care le are cu familia.Trebuie sa ii ceri niste explicatii mai convingatoare nu raspunsul:am treaba. Spune-i ca te deranjeaza chestia asta si sa te inteleaga, ca tu vrei sa stai mai mult cu el.Mult succes

| 16.laura.16 a răspuns:

Si duminica are treaba?
Daca da, atunci e o,, treaba,, murdara in situatia asta...