| fuuu a întrebat:

Pe voi ce va aduce in spiritul Craciunului? happy

5 răspunsuri:
| aLiaLi a răspuns:

Din pacate pot sa spun ca in ultimii ani nimic nu ma face sa se reaprinda acea "flacara" a craciunului, si-a cam pierdut din semnificatie, cel putin pentru minehappy

| laurentiu80 a răspuns:

Ornamentele stradale specifice craciunului, supermarketurile aglomerate si unde se aude colindele, mirosul de vin fiert, soricul de pe purcel.si cam atat

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Pe mine?
Colindele frumos cantate de Stefan Hrusca, Pomul impodobit cu luminite multicolore asteptand nerabdator sa fie ceva pus sub ele chiar si carbuni^^ Sau copii jucandu'se in fata focului portocaliu cu scantei in forma de fulgi de zapada.Imi plac fulgii ca de vata rupti parca, din nori... Daca stau sa ma gandesc Barba mosului e luata din norii de puf alb! Cel mai m, ult imi plac copii care il asteapta pe Mosu cu scrisori puse sub brad...Ele sunt scrise cu speranta amesecata cu iubire si cerneala. Speranta copiilor de a veni Mosu nu va pieri niciodata! Si nici Craciunul!^^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Muzica și animalele mă aduc în orice fel de bucurie, nu numai în spiritul Crăciunul.

| inNa_5972 a răspuns:

Pai pe mine cred ca. portocalele [ de fiecare data cand mananc imi amintesc de Craciun]