| AvalohAlyn a întrebat:

Tu simti deja Spiritul Craciunului si Magia lui?

11 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Fără zăpadă, nu.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu.

| Divy a răspuns (pentru J0B0MAT):

E de la vrăji şi spirite.
Aşa se întâmplă când nu cazi pradă. eşti un caz aparte tongue

| RainmakerX a răspuns:

Eu simt ca vine vacanta si asta este tot ce conteaza *pentru moment* smug
Spiritul Craciunului o sa-l simt peste o saptamana probabil.

| Anonimuserr a răspuns:

Cât de cât. Dar s-a pierdut odată cu trecerea anilor cam 90%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, de obicei nu simt nimic în perioada Crăciunului.
Dar m-aş bucura să ningă.

| MorganaM a răspuns:

Bine ca mi-ai amintit! Trebuie sa descarc colinzi si sa le ascult!
Da, deja simt cum se apropie Craciunul si parca simt o bucurie crescand in mine, desi nu pot sa imi explic de ce.
Dar tu?

| Darr1u5 a răspuns:

Cisteste acest articol (partea 1, 2 si 3) si vei descoperi de ce in biblie nu scrie de mos craciun: http://www.lovendal.ro/......agan-thor/

| AvalohAlyn explică (pentru Darr1u5):

Faza cu Mos Craciun este o legenda..Si nu vad nimic periculos sau rau in existenta acestei legende despre Mos Craciun...E practic o poveste...stie toata lumea ca Mos Craciun nu exista de fapt.Dar e un obicei si o bucurie pentru cei mici.Desigur si ziua Sf.Nicolae,la fel.

| Darr1u5 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

E la fel ca si Hallowenul...E o sarbatoare care nu a fost poruncita in biblie, insa romanii care se inchinau zeului Soare au fost obligati de Constantin cel Mare sa se converteasca la crestinism si atunci ei au spus ca vor sarbatorii nasterea lui Isus dar ei au ramas cu aceleasi vechiuri obiceiuri pagane.

Si in plus nu ti se pare ca acest Craciun ii cam ia slava lui Isus? iar in biblie scrie sa nu ne inchinam la idoli. Ce frumos ar fi daca copii mici ar fi invatati cu Domnul Isus nu cu un Craciun care nu exista...dar

| Stormtrooper a răspuns:

Simt doar ca Tovarasu' Craciun imi va aduce oxigen sub brad sad