| dulkikroxy a întrebat:

Ce intelegeti prin spiritul Craciunului?

Răspuns Câştigător
| paceandlove a răspuns:

Sa fii mai bun sa iti dai seama ce inseamna dica wow e craciun si ce s-a nyamplat atunci? .....adica undeva ii doare pe altii ca s-a nasuct IIsus de fapt asta e denumirea Nasterea Domnului supranumit CRaciun, prin acest spirit trebuie' sa ne dam seama ca conduatorul nostru a venit pe pamant si daca aceea zi nu ar fi existat noi nu am mai fii aici deci trebuie in concluzie sa facimacar cat un puricel de bine pe cat a facut Dumnezeu si Iisus!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu nu il simt.

| Sociopat a răspuns:

Fericirea si satisfactia provocata de cadoul mult dorit si mancarea buna.

| Vans a răspuns:

Crăciunu' o murit iar acum spiritu' lui ne bântuie.

| pci27 a răspuns:

Sărbătoarea nașterii lui Isus e una puternic încărcată emoțional. Crăciunul este o perioadă specială din an, caracterizată prin armonie, înțelegere și apropiere între semeni. Ceea ce contează cu adevărat, este componenta spirituală a sărbătorii, în sine. Dacă cunoaștem cu adevărat semnificația gesturilor făcute în această perioadă, atunci ne putem bucura pe deplin de această minunată sărbătoare.

| iubaretulcata a răspuns:

Sa petreci craciunul cu cei dragi ..cind simti toate traditile de craciun cind toata lumea este mai buna si mai curata si respecta traditile de craciun.

| iubaretulcata a răspuns:

Sa faci bradul sa respecti traditile ...sa impodobesti prin casa tot sa fi in spritul Craciunului ..sa il simti...