| adina02 a întrebat:

Ce parere aveti despre spiritul Craciunului?

Răspuns Câştigător
| aladinbeci a răspuns:

Adina, spiritul Craciunului ar trebui sa ne faca pe toti mai buni, mai milostivi si mai curati la suflet si la inima. Nu trebuie sa uitam niciodata ca sarbatorim Nasterea Fiului Lui Dumnezeu, care a venit in lume sa aduca mantuire. IIsus Hristos s-a intrupat de la Sfantul Duh si din Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu si Pururea Fecioara Maria, iar noi ar trebui sa uitam ambitiile si orgoliile care uneori ne stapanesc si sa ne bucuram in liniste si pace de Sarbatoarea Nasterii Domnului.
Adina, iti doresc Sarbatori Fericite!

3 răspunsuri:
| Dιєиυтzα a răspuns:

Spiritul Craciunul - e un moment in care te poti dedica complet familiei.

| Kesariona a răspuns:

Nu stiu, anul asta nu l-am prea simtit :/.

| adina02 explică:

Sincera sa fiu nu ma asteptam sa primesc un asemenea raspuns! A fost foarte frumos raspunsul tau!