| NicusorYo a întrebat:

Peste 2 saptamani trebuie sa plec la mare in Turcia cu iubita mea, cu mama ei, tatal ei, si fratele ei. Daca putem o luam si pe ea.

Dar daca nu, nu stiu cum sa ii spun, ajutor, nu cred ca ma lasa daca nu vine si ea

Urgent

Funda
Am 14 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de o declaratie pe proprie raspundere, data de parintii tai in fata unui notar public, prin care isi dau acordul sa pleci in Turcia si indica ca insotitor major pe unul dintre parintii prietenei. De asemenea ai nevoie de cartea de identitate ori pasaport. Fara aceste doua acte nu te lasa sa iesi din tara. Succes si numai bine!

7 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Presupun ca "Daca putem o luam si pe ea." se refera la mama ta, corect?
Din ce am inteles eu, ai sansa sa te duci la turci cu familia iubitei tale si nu stii daca primesti acord. Daca e asa... cam esti la mana alor tai. Fara procura notariala facuta pe numele mamei/tatalui iubitei tale, semnata de ambii tai parinti... nu ai ce face.

| Neimportant a răspuns:

Tu pleci doar cu familia ei fără iubită-ta? :-s O doamne. laughing chiar că e culmea!

| Maraaa a răspuns:

Ce sa cauti la 14 ani cu necunoscuti in tari straine :?

| Gdeni a răspuns:

Nam inteles nimica... cui sa ii spui? cine sa te lase? si cine sa vina? fi mai explicit te rogwinking

| AneBbi a răspuns:

Care ea ca nu am intzeles mai nimic din ce ai zis,bine am intzeles ca pleci cu iubita,mama, tatal sh fratele ei la mare, dar pe care ea nu poti sa o iei?:S

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ce sa zic
esti mare suferind psihic...
trebuie sa pleci in turcia cu toti aia etc...
daca puteai o luai si pe ea adica pe cine? ca tocmai ai zis ca pleci cu toti
si cui sai ii spui

frate ai 10 nu 14 la 14 trebuia sa stii sa te exprimi

| Sosetsicaaa a răspuns:

Doamne ...gramatica asta te omoara cand am citit prima data am crezut ca ai vrei 9 aniwinking