| AlexutuDeiu a întrebat:

Plec in excursie pe 3 zile, toata ziua vizitam iar noaptea dormim la un hotel.(Drumul este Oradea-Brasov)
Care sunt lucruri de baza care trebuie sa le pun si cate?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Muuuulte sendvisuri
Pijamale
Carti, mp3, mp4, castile
O pereche de blugi, o pereche de pantaloni de trening, 2 bluze...

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Pai.
Sa incepem cu vestimentatia. Ia-ti vreo 3 tricouri (cate unu pentru fiecare zi ) un hanorac/plouver. o pereche de blugi si una de trening. o pereche de adidasi. o pijama. lenjerie intima de schimb. lege lucruri care nu se sifoneaza usor, cum ar fi cele din denim, bumbac, tricotaje sau tricouri comode.Fii foarte atent cum le asezi in valiza. Teoretic, pe fundul acesteia ar trebui sa stea pijamalele, pantalonii si lucrurile greu sifonabile, in timp ce la suprafata sa ramana obiectele vestimentare mai delicate. pregateste o punga speciala in care sa pui rufele care se murdaresc
Nu uita acasa medicamentele de prima urgenta (antialergice-daca este cazul, analgezice, antidiareice, antivomitive), dar nu mai mult de una sau doua pastile de fiecare, cat sa te ajute pana ajungi la o farmacie. Asta, bineinteles, in cazul in care nu urmezi anumite tratamente pe o perioada indelungata de timp. Ia-ti ochelarii de vedere si de soare (daca este cazul).
si cam atat, nu uita portofelul cu bani suficienti, cat sa poti achizitiona suveniruri, sa platesti intrari la diferite muzee samd.
Sa te distrezi :*

| Frankie a răspuns:

Ce varsta ai? poti pleca din hotel? ia-ti bani la tine chestii de igiena... si iar bani! happy

| ir3al a răspuns:

Bani laughing
laughing

| RomulusMilea a răspuns:

Ţine-te bine:

Asigurarea medicală de sănătate
Cartea de identitate
Hartă
Prognoza meteo
Bani
Lista cu cele de cumpărat
Camera foto + accesoriile (de verificat dacă acumulatorul de la cameră este OK)
Căştile
Ceasul
Încărcător pentru telefonul mobil
Telefon
Aparat de ras (dacă este cazul)
Batistă
Beţigaşe igienice pentru urechi
Mennen speed stick
Parfum
Pastă de dinţi
Perie de dinţi
Pieptene
Plasă pentru instrumentele igienice
Şampon
Săpunieră + săpun
Şerveţele
Spuma de ras
Ungheră
Vată pentru urechi (dacă este cazul)
Pantaloni
Cămăşi
Lenjerie intimă
Curea
Geacă
Limbă de pantofi
Papuci de casă
Pijama
Pulovăr
Pungă pentru rufe murdare
Şapcă
Tricouri
Apă minerală (2 litri)
Tacâmuri
Gumă de mestecat
Mâncare
Cheile
Medicamente
Ochelari de soare
Ochelarii de vedere (dacă este cazul)
Pixuri
Umbrelă

| Pagnel a răspuns:

Pai si merg intr-o exursie de o zis..lucrurile de igiena [periuta de dinti, pasta etc.], pijamale, lucruri cu care sa poti face farse [pasta de dinti...mustarlaughing] pijamele, o perechia de pantaloni de schimb[din cauza farselor(aceea e zona cea mai afectata)] tricou/bluze etc...