| mont a întrebat:

Poți merge la piscină și fără să știi să înoți? Nu e periculos/nu te îneci? Ar urma să merg zilele viitoare cu niște prieteni și îmi e frică. Adâncimea maximă cică ar fi pe la 130-140 cm.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti merge fara sa inoti, toate piscinele au si apa pana intr-un 1.3-1.4 E cam imposibil sa te ineci acolo

| Freya1 a răspuns:

Normal ca poți sa mergi.Doar sa cauți un loc unde sa aibă și bazine mai mici.

| ReddY25 a răspuns:

Poți fără griji

| Brizbriz a răspuns:

Nu, adancimea maxima trece de 2m

insa e si piscina pentru copii, unde e in jur de 1m, eu acolo am invatat sa inot... singur

| ZokoZEW a răspuns:

Da,asa nici eu nu stiam sa inot, si am incercat sa inot pluta adica pe spate si chiar merge, incearca si tu

| mont explică (pentru ZokoZEW):

Nu ma interesează să înot/încerc să înot ci doar dacă pot intra în piscină pentru jocuri cu prietenii, relaxare, eventual sărituri. Cum am zis adâncimea în cel mai adânc punct cică nu depașește 135 cm (1, 35 m).

| Supainstant a răspuns:

Daca ai prieteni, cu atat mai bine. La inaltimea respectiva poti sa te intorci in picioare de fiecare data cand vezi ca te scufunzi. Incearca sa nu te panichezi, in apa nu ajuta la nimic sa te zbati. Daca nu iti iese, revii la suprafata, respiri si mai incerci