| Anonymus3000 a întrebat:

Ce ar trebui sa ma fac cand o sa fiu mare? Ce mi s-ar potrivi si ce mi-ar placea? La scoala sunt bun cam la toate materiile(Media generala 9.97 in a 5 a acum sunt a 6) dar materiile preferate sunt Mate, Fizica, Sportul si desenul. Activitati : Imi place mult fotbalul, joc foarte mult mai imi place sa si desenez graffiti in special, ma mai plimb cu bicicleta si rolele(Nu stiu daca conteaza dar...)
La ce liceu ar trebui sa dau si ce ar trebui sa ma fac?

4 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Fiindca ai tu in clasa a V-a media generala 9.97 nu zice nimic, nu in sistemul de invatamant din Romania. Stiu multe cazuri de oameni si la facultate care au numai 10 si cand e vorba de partea practica sunt niste inapti.

| Bteen a răspuns:

Daca tu nu sti, nici altii nu iti vor putea spune. Oricum inca esti mic, unii descopera ce vor sa faca de abia dupa ce termina liceul.O sa vezi ca mai incolo o sa simpatizezi doar cu anumite materii nu cu toate, desi ai note bune la toate.Eu iti propun sa mai astepti... Succes

| TpUsername a răspuns:

Ai multe alegeri:Arhitect,Psiholog,Medic, Profesor(sper sa nu fie cazullaughing )si daca te gandesti la liceu vezi media care iti iesa intra opta daca e mare(ex:9, 80 sau mai mare) du-te la ala bun daca e mai mica recomand unul nu mediu ci intre M si Excelent. BFT!

| Ralukush a răspuns:

Poti da la mate-info sau filologiebig grin poti sa devi arhitect, profesor sau avocat.