| cipicu92 a întrebat:

Sall. Am o problema cu PC-ul. Îl pornesc, porneste unitatea, dar, nu se aude acel "bip", iar pe monitor nu apare nici o imagine, nici un mesaj, rămâne negru. Tastatura si mouse-ul, la fel, nu pornesc. Ventilatoarele se aud ca funcționează normal, numai ca PC-ul rămâne intr-un fel de standby. Am încercat cu nenumărate porniri si reporniri, dar degeaba. Am scos placutzele RAM si le-am pus din nou, la fel si toate firele, dar degeaba. Ce ar putea fi?

7 răspunsuri:
| cipicu92 explică:

Nu ca face zgomot, dar nu se aude acel "bip" si monitorul rămâne negru.

| Flavius_Flavius_1997 a răspuns (pentru cipicu92):

Pai da asa facea si pc-ul meu, nu se auzea cel ''bip''

| Cronki a răspuns:

Ai procedat bine cu ram-ul. Un PC fara
ram, inregistreaza o eroare in sistem astfel ca va anunta asta cu repetate "bip"-uri. Daca nu se aude nimic, a cazut biosul. Cu siguranta PC-ul te-a avertizat de mai multe ori la deschidere cu mesajul: Verifying DMI Pool Data

| Cherry94 a răspuns:

Schimba procesorulwinking

| Cherry94 a răspuns:

Scoate bateria din el las-o 2 min scoasa si bag-o iar, daca nici asa nu merge, mergi si schimba procesorul, inseamna ca e pe duca, te va costa ceva.

| 5yr0Kk a răspuns:

Salut!
acel sunet este un sunet de bios.
El se aude atunci cand placa de baza poate scana toate componentele si totul este ok...vezi poate ai o problema pe undeva.
te-as sfatui sa scoti pe rand cate o componenta sa vezi dar mai bine vorbesti cu cineva care se stie mai bine ca sa nu il stici dintr-o neatentie.
Bafta!

| Flavius_Flavius_1997 a răspuns:

Daca scoti placile de ram si tot nu face zgomot e dus procesorul sau placa de baza. Asa am patit si eu si era dusa placa de baza