| Cata20314 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Deci mi s-a rupt o mufa jack in calculator si am incercat sa o scot dar nu am putut.Intrebarea mea este daca pot sa schimb cumva de la windows pe unde sa se auda cum ar fi in mufa albastra...Am inteles ca la windows 7 se poate.dar la windows xp se poate?

1 răspuns:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu ai cum, nu e setare din soft, e din hard.
sunetul intra pe un canal, iese pe altele, sunt canale separate mufate separat pe placa audio (placa de baza daca e integrata).
Daca vrei sa faca mufa albastra ce face aia verde trebuie sa le muti pozitia pe palaca de baza si nu cred ca poti tu acasa.
Bafta