| anonim_4396 a întrebat:

ce inseamna cocalar?

Răspuns Câştigător
| Happyjump a răspuns:

Cocalar inseamna un tâgan căruia ii placi sa- si arata bani si cat de dobitoc este, bineînțeles intr-un tricou roz cu hello kitty

6 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Baiat de baiat
Crezi sau nu dar toti care poarta sepcile alea "smechere" sunt cocalari borati.E amuzant cand ii vezi ca fac pe altii cocalari.

| soloangel01 a răspuns:

Tipii aia bogati cu tricou roz. Majoritatea sunt tigani. Le place sa isi arate bogatia si nesimtirea.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Aici vei găsi răspunsul http://bit.ly/Xq1dEb Mai bine postez link-ul, decât să dau copy-paste. :)

| Daniel_Enache_1981 a răspuns:

COCĂLÁR, cocălari, s.m. Om care caută prin gunoaie, om murdar, urât mirositor

COCĂLÁR urat, tiganesc, vulgar

Cocalar, cocalari. s. m. (arg.) Cocalarul este un om deosebit, cu sentimente, pasiuni şi visuri. Din cauza modului în care se îmbracă, vorbeşte şi se comportă, mulţi oameni îl tratează cu lipsă de respect, lehamite sau chiar îl ignoră şi ocolesc. Pentru a înţelege mai bine un cocalar trebuie să-l cunoşti mai întîi: Cocalarul automobilist Cunoscut în cartier pentru cel mai rezistent scotch de pe farurile maşinii, cocalarul automobilist este o întreagă enciclopedie auto & tuning. Neon, lunetă, lămpi de poziţie albastre, autocolante (BOSS, SONY, 2fast4u, Need4Speed). Transformă orice Oltcit model 1983 în vedeta grătarului de duminică de pe Străuleşti. Deseori în trening, conduce sprijinit de tetiera scaunului din dreapta aruncînd priviri sfidătoare pe sub parasolarul 'sport' (cît jumatate din parbriz). Boxa trebuie să fie boxă şi din ea trebuie să se audă, în funcţie de talentul cocalarului, manea, paraziţii sau house. Cocalarul meloman Când se întîmplă să nu fie bun cunoscător şi dansator de manele, cocalarul este de partea cealaltă a baricadei. La fel de redus încît să se proclame 'rapper' sau 'rocker', îşi poartă cu demnitate tricoul cu Eminem sau are, evident, un aer superior în hanoracul lui cu Linkin Park. Toţi ăştia se întîlnesc la concertele organizate de primărie şi-şi etalează şlapii, maio-ul, chiloţii aparent neglijent ieşiţi din blugi, numărul de pe tricou sau garderoba nike. Campioana Cocalarul de sex feminin se intitulează gagică, talentată, versată sau campioană. Ea este, în accepţiunea oricărui gherţoi, fie 'femeia'/'fata' cuiva, fie curvă. Evident că ea se numeşte că e proastă, pentru contrast. Ea este desăvîrşită dacă e îmbrăcată în roz, dacă a participat la Miss Ţăndărei sau dacă are poze de la mare în poziţii din reviste. Îi place sau învaţă să-i placă să danseze. Lasciv e mai bine, pe masă e perfect. Microbistul Un oagăr senzaţional trebuie să fie şi microbist şi să-i şadă bine în postura de ninja cu fular. El face parte din brigăzi cu nume italieneşti pentru a fi mai puternic decît duşmanul. Sămânţa caldă de floare îl face şi mai puternic. Cocalarul electronic Cocalarul electronic, aşa cum a fost denumit de trupa aceea pe a cărei muzică dau din buci în do major campioanele şi care compune clişee pentru bagabonţi, îşi duce viaţa pe irc. Deghizat în iubtz3l sau altfel, se bagă în seamă cu dulcika16, Dea}{18 şi fac schimb de poze. Este mai valoros atunci cînd are sait personal (un fel de carte de vizită) cu bine-cunoscutele 'poze cu mine', 'poze cu mine lîngă o maşină tare', 'poze cu mine lîngă o vedetă', deci lol.

cocalar, cocalari, s.n. Persoana in care nu poti avea incredere, neserioasa.

cocalar = termen ce denumeste acele persoane lipsite de etica, neincadrate prin actiunile lor in limitele bunului simt.Se disting in general prin burtile mari, cefe groase si transpirate, lanturi groase atarnate la gat. Preferintele lor muzicale sunt formate din manele si muzica house.

| Furtuna_Tatiana_1998 a răspuns:

Cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.