anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna cocalar?

Răspuns Câştigător
| Mik3 a răspuns:

Uite aici definitia cuvantului cocalar: Se recunoaşte, de obicei, după freza plină de gel, lanţuri groase de tinichea la gât, tricou mulat şi bineînţeles roz inscripţionat cu „De puta madre" sau „Gigolo Italiano 800$"

Cocalarului îi place de obicei să se pozeze în oglindă şi apoi să posteze pozele pe contul lui de hi5, plin de sclipici şi steluţe.

Spre uimirea noastră ştie să folosească tehnica modernă foarte bine, reusind să prelucreze foarte artistic pozele, adăugându-le cu mare măiestrie o grămadă de steluţe, inimioare şi texte inteligente. Foloseşte Yahoo Messenger pentru a ţine contactul cu membrii haitei şi pentru a da cât mai multe massuri din ce în ce mai idioate. Deşi în aparenţă animal inteligent, cocalarul nu ştie să se exprime decât prin fapte. O caracteristică aparte a cocalarilor este folosirea cratimei când nu trebuie sau acolo unde nu ar fi trebuit să existe niciodată: î-şi, face-ţi, etc.

Poartă în permanenţă ochelari de soare, chiar şi noaptea şi bineînţeles telefonul mobil de ultimă generaţie cu care poate reda în difuzor sunete percepute ca noi oamenii ca nişte zgomote ciudate, dar care pentru cocalar reprezintă „alinarea sufleţelului".

Cocalarul umblă în haită, manifestându-se destul de zgomotos la apariţia femelei, denumită şi piţipoancă sau prinţesă. sper ca imi dai funda happy

9 răspunsuri:
| Criiss16 a răspuns:

Din cate stiu eu multe persoane spun ca cei ce asculta manele sunt cocalari. mm probabil inseamna prost, nu stiu sigur, cand aflii sigur ce e, anunta-ma si pe mine! =P

| IusanLivia a răspuns:

Definesc o persoana COCALARĂ ca fiind o persoană lipsită de cultura generala, cu un vocabular si un stil vestimentar potrivit mediului in care traieste si isi desfasoara activitatea, agramat, cu o cultura muzicala redusa. Funda? :d

| kanajambe a răspuns:

Cocalar este cel care nu are bun gust, asta in legatura cu muzica:asculta manele, cu vestimentatia : se imbraca 'din balci' cu lanturi de plastic si adidasi murdari, urati.
Cocalar mai e si ala care te fluiera prin gaura dintre dinti, isi baga degetele cu pamant in gura sa fluiere ca la usa cortului si altele.Prost gust

| danky a răspuns:

Cocalar inseamna sa fii naspa tongue

| Blablabla_8623 a răspuns:

Fiecare defineste in felul lui. Pentru mine un cocalar inseamna : un om foarte urat imbracat (in acel gen ca sa para "smecher" ), lipsit de maniere, un incult sau mai putem adauga si manelist. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-l ce asculta manele se numeste cocalar ...asa stiu eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cocalar, cocalari s. m. 1. țigan bișnițar. 2. șmecheraș de cartier. 3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna martalog

| Puppy_4301 a răspuns:

Eu am gasit cea mai buna explicatie a cocalarului/pitzipoancei aici: http://tzteam.com/2011/07/14/semnificatia-cocalarului/
E foarte bine scris si daca aveti ceva de adaugat ar fi foarte bine. :))

Întrebări similare