| BluLăvzIu a întrebat:

Credeti in fantome? Eu nu. Unii prieteni mi-au zis ca au vazut cateva asazise"fantome", dar sincera sa fiu eu nu prea ii cred. Ce parere aveti? Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| larya234 a răspuns:

Pai sincer nici eu nu credeam, dar de cand am inceput sa ma uit la fenomene stranii am inceput sa cred putin. mamei mele i s-a intamplat o nenorocire cand era mica si statea cu bunica mea la casa a inceput sa vada tot felul de umbre, scartia foarte tare mobila,se spargeau paharele,se stingeau si se aprindeau luminile era foarte straniu. a trebuit sa apeleze la preotii care au sfintit casa le medium, dar pana la urma au scapat amandoua de acest,, spirit,, poate nu ma vei crede.dar e adevarat.deci...cu alte cuvinte eu cred.

| MarianWLF a răspuns (pentru larya234):

Bravo si eu cred, si eu ma uit la fenomene stranii si lu bunicamea i s-a intamplat ceva deci avem multe pareri si ganduri la fel oricum ma bucur ca nu sunt singurul care crede in fantome ti-as da o funda daca as puteabig grin
Te adaug la prieteni daca vrei sa dai accept:X
Pa pa

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu-i baga in seama daca nu vezi cu ochii tai atunci nu exista.

| bybyana21 a răspuns:

Heii. Deci, depinde ce se intelege prin fantoma. happy. De exemplu, eu vad prin fantoma un spirit fara viata, ce inca sta printre noi. Fiecare om are un spirit si atunci cand moare isi elibereaza trupul de spirit.
Fantomele nu sunt neaparat lucruri rele, vreau sa spun eu mi-as dori sa intalnesc spiritul unei persoane dragi ce a murit.
Totusi, eu cred intr-un singur spirit rau si acela e Bloody Mary.
Daca ei au vazut un spirit rau, parerea mea este sa ii crezi, pana la urma poate au mintea tulburata. Eu zic caa faptul ca le respecti parerile oricat de incredibile v-ar face prieteni mai buni.
Succes :*.

| lifeisperfekt a răspuns:

Eu zic cu toata sinceritatea mea sa nu-ti faci griji si sa nu crezi in prostiile acestea si eu am primit un mesaj care suna asa:In 1994 pe data de 12 martie un baitel a murit electrocutat, incercand ca bage un cablu de la televizor in priza. Daca nu trimiti acest mesaj la cel putin 30 de oameni acel baietel va veni la tine in fiecare noapte la ora 00:30! si eu nu am trimis nimanui si nu mi s-a intamplat absolut nimic.Eu zic sa nu-ti faci griji ca nu se va intampla nimic si sa stii ca nici nu este bine sa crezi.Eu sper ca te-am putut ajuta happy! Pa!:

| Jenn002 a răspuns:

Eu cred in fantome.Defapt,eu nu le spun fantome ci spectre si consider ca fac parte din viata noastra chiar daca unii dintre noi nu cred acest lucru."Fantomele nu sunt simpla inchipuire ori aberatie a mintilor bolnave,iar orice incercare de a da o explicatie acestui fenomen se bazeaza pe teoria reincarnarii".[ Petru Comanescu in cartea sa "Parapsihologia"].Fantomele nu sunt un lucru de speriat, ci sunt un lucru de care nu trebuie sa ne temem fiindca sunt niste ''fiinte'' mai putin umane, reincarnate poate care nu si-au gasit linistea in lumea cealalta. Fantomele ar fi conform credincioșilor în paranormal manifestările spiritului sau sufletului unei persoane decedate. Unii extind ideea prin credința în fantomele animalelor decedate.
Termenul fantomă se poate referi la orice fel de spirit sau demon (prezențe demonice) care s-ar manifesta într-un anumit loc, dar în vorbirea populară se referă strict la spiritul unei persoane decedate. Daca exista spirite venite din lumea de dincolo sau nu nimeni nu poate spune cu certitudine, dar unele explicatii stiintifice exista. Lipsa unei oxigenari corespunzatoare a creierului care se poate produce in timpul somnului sau inhalarea unor cantitati de monoxid de carbon pot duce la ameteli, dezorientari sau chiar halucinatii. Altii spun ca stomacul plin inainte de somn ar produce aceleasi efecte.Asadar,eu cred in fantome chiar daca nu am vazut nici una pana acumlaughingbig grin.[Nici nu imi doresc :-s]

| Cineva3 a răspuns:

Nu exista FANTOME! Prietenii tai poate vroiau sa te sperie, dar nu exista fantome...Si eu am crezut pana mi-a spus cineva ca nu exista asa ceva. Sper ca te-am ajutat si nu mai crede tot ce spun altii. DAI FUNDA?happy

| Alexandro9050 a răspuns:

Sincer sa fiu eu cred in fantome. dar ele sunt spirite care nu siau gasit linistea sau au murit prea rapid sau in momentul unui sentiment foarte intens si nu si-au gasit linistea...
in satul unde sta bunica. (grindu jud. tulcea) am auzit o sumedenie de povesti referitoare la asta, cum ca dupa al doilea razboi mondial au fost ingropate multe cadavre in acel sat, si nu siau gasit linistea, dupa care unii oameni au facut case pe acel loc, si toate acele case sunt bantuite bantuite, mama spune ca atunci cand era tanara s-a dus sa doarma cu mai multe prietene la o fata care sta pe acel loc, iar peste noapte a inceput sa s-e auda voci, tipete si zangaia clanta la usa, acea fata stiind despre ce este vorba, le-a dat fiecarei fete care era acolo cate o carte de rugaciuni si au inceput toate sa citeasca si aproape cand sa s-e lumineze de ziua a incetat tot., la fel spune si bunica ca a fost la o pomana si casa era tot pe locul acelui cimitir. si cand a inceput sa citeasca preotul ce avea el de citit, o perdea de langa el a ineput sa s-e miste ca si cand cineva s-e dadea ca in leagan, (era iarna si totul era inchis etans, deci nu era vantul) a dat preotul cu agheazma acolo. dar cand dadea, acel ceva s-e muta in parta cealalta a perdelei si nu a avut ce s-ai faca. dupa ce a terminat preotul de citit, nu am mai stat la masa si a plecat direct acasa. (dupa un timp a spus la unii ca i-a fost frica).
sora mea a spus ca atunci cand venea vara acasa, (tot in acel sat), i s-a aratat o antoma s-au un demon, atunci cand l-a vazut nu a mai putut sa s-e miste. si abia dupa ce a plecat acel ceva a putut sa s-e miste. a spus ca a intrat in curtea care a fost a unei femei care facea descantece. si chiar si pe sora mea a descantat-o de deochi si de speriat. cand era mica. dar acum acea femeia a murit.

astea le-am auzit doar de la cei din familie, mai sunt multe care le-am auzit de la altii. am auzit ca sunt unii cumpara diavoi ca sa l-e auca bani. dar trebuie sa ii dai o data la 7 ani o persoana din familia ta. si chiar s-a intamplat asta la o persoana care multi spun ca a cumparat un diavol, si la fiecare 7 ani ii moare cate cineva din familie. un tip, chiar ii stia pe toti care murisera, iar unul s-a dus sa fure de la acel om si i s-a aratat diavolul, dar nu i-a facut nimic, spunea ca i-a cerut o tigara happy, dar noaptea acasa, s-e inchideau si s-e deschideau toate usile, sertarele si geamurile. mai stiu si alte cazuri, dar trebuie sa scriu prea mult

| iShadowz a răspuns:

Nu,nu cred. Prietenii tai au avut probabil halucinatii 0.0

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu dar duhuri rele EXISTA.
Uite-te.
Iată semnele care vor însoţi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi; vor lua în mână şerpi; dacă vor bea ceva de moarte, nu-i va vătăma; îşi vor pune mâinile peste bolnavi, şi bolnavii se vor însănătoşa."

Iii creste mana unei ATEISTE.

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

God gives a young girl new legs and a guy’s ribs healed!

http://www.youtube.com/watch?v=vXyijAVypT0&feature=related

Ochi vindecat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZijMFLa8j1U&feature=related

Demon talking out of teenage girl

http://www.youtube.com/watch?v=Yuer_zvPR0o

Casting Out Demons

http://www.youtube.com/watch?v=I4mcJWFoBFY

DELIVERANCE From EVIL Spirit, That’s Responsible For KILLING Of 3 Sisters

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

plus altele

Demon cast out, bump and pain disappears from neck after 25 years

http://www.youtube.com/watch?v=bnw9ySMxAtU

Evil Spirits are Real

http://www.youtube.com/watch?v=0Hzc1IVbIJY&feature=fvwrel

Eliberare de demoni

http://www.youtube.com/watch?v=vevXzaLz190&feature=related

So, you don’t believe in a miracles

http://www.youtube.com/watch?v=VCv7J284FU4

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=uG1Nu6CA6rs

Pastor Chris Healing Miracles

http://www.youtube.com/watch?v=asy1zSHZ4tA

Amazing Miracle Healing of An Arm in India

http://www.youtube.com/watch?v=4secEtxDbkw

GOD GROWS LEG OUT! EXPLOSIVE REACTION!

http://www.youtube.com/watch?v=vyC_TDIC8P0&feature=related

Jesus Makes an Arm Grow!

http://www.youtube.com/watch?v=2RLZBVQz_zc&feature=related

:) IN NUMELE LUI JESUS CHRIST.

Dumnezeul nostru e MARET.Nu? ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantome există doar în filme şi în desene animate. Probabil prietenii tăi ţi-au spus asta ca să te sperie, sau poate s-au lăsat duşi de val cât se uitau la televizor şi au început să creada şi ei. Fi liniştită, fantomele nu există!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista.Sunt suflete care nu si-au gasit linistea, si s-au intors inapoi
Intre lumea in care traim si cea in care mergem exista o poarta. Ca gardul dintre vecini.Eu zic ca sunt fantome,sau sprite mai bine zis,ele sunt:bune/rele. Depinde,cum a murit respectivul: impacat/neimpacat. Daca a vrut sa mai faca ceva pe Pamanant si nu a mai reusit,a murit; atunci el pleaca neimpacat,nu are linistea pe care toti o vom cauta,si se intoarce din drumul catre cealalta lume, vine inapoi, el nu vrea sa treaca dincolo de poarta aia.Doar prin slujbe si rugaciuni,el isi gaseste linistea(pentru o vreme; s-ar putea sa vina inapoi)Unele nu fac rau,doar se arata, altele fac prea mult rau, lucreaza pentru cel rau.Vom vedea prin cate trebuie sa trecem ca sa ajungem in rai.Cand ajungem la poarta aceea trebuie sa o deschidem,avem o cheie(care inseamna toate pacatele si faptele bune,care dintre aceste doua sunt mai multe; ele ne duc acolo unde trebuie)Daca ai mai multe fapte bune, sigur ca atunci cand deschizi poarta gasesti paradisul, raiul!

| DemonSoul a răspuns:

Du-te ma de aici fenomene stranii....mai fato intai casele acelea din america unde se intamplau fenomele sunt imense cu o groaza de geamuri si se produce curent si asa logic ca se trantesc usi si se produc umbre de la perdele.dar daca tu te gandesti la fantome si alte cele si te gandesti la ele..normal ca le vezi pentru ca iti este frica de ele uita-te si tu la un dansez pentru tine, la maruta de astealaughing

| GeorgianaGya a răspuns:

Parerea mea este ca nu exista fantome.Asazisele fantome ale prietenilor tai pot fi doar niste povesti de groaza. daca existau fantome pun pariu ca le vedeai si tu nu numai prietenii tai. Dar te asigur ca nu exista. daca nu ma crezi intreabati parintii ci nu prietenii. funda?

| RamonaGabriela13 a răspuns:

Buna Bia. Fantomele nu exista. Acestea nu sunt altceva decat rezultatul fricii si al inchipuirilor pe care si le poate face o persoana. Asta e parerea mea. Te-am pupat. fundita? smug

| tvdfannumberone a răspuns:

Eu cre cu siguranta... uite ce mi s-a intamplat intr-o zi:Eram la bucatarie (eu stau la casa) si o prietena a decedat recent sad. Si cum ma uit eu pe geam o vad in curte cum se joaca cu catelul meu si imi face cu mana. Apoi cand m-am uitat in alta parte, disparuse.

| Arekusu_6909 a răspuns:

Unele religii sustin ca sufletul nostru dupa moarte daca nu isi gaseste linistea se intoarce pe Pamant ca si-o gasaseasca. As fi tentat sa cred... dar nu stiu, fiindca nimic nu e sigur. Nimeni nu stie ce e dupa moarte, este un mister pe care il patrunzi de abia dupa ce mori. Dar mi-ar placea sa cred ca mai este o sansa ca cei dragi care au plecat dintre noi sa mai ramana putin timp...